keresés a weboldalon

Zalaegerszegi Ady Endre Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola

Pályaorientációs nap a hetedik c-ben

Október 15-én, szombaton iskolánkban pályaorientációs nap volt. Először egy kvízzel kezdtünk;  pályaválasztással kapcsolatos önismereti kérdésekre válaszoltunk. Utána a saját családunk foglalkozási családfáját rajzoltuk le, ill. írtuk össze. Érdekes volt felismerni, melyik családban milyen foglalkozások „öröklődtek”,  vagy azt,  hogyan változtak a generációk során a divatos foglalkozások.

Ezután felvételit játszottunk. Aki részt akart venni benne, az kiválasztotta, melyik iskolába jelentkezik a játék folyamán.  Réka és Judit néni „felvételiztetett” bennünket. Bemutatkozással kezdtük, majd a beszélgetés komoly kérdésekkel folytatódott.  Meg kellett indokolnunk az iskolaválasztásunkat, és be kellett számolnunk a tanulmányainkkal kapcsolatos elképzeléseinkről. Utána mindketten elmondták, hogy mit tettünk vagy mondtunk jól, ill. mi az, ami nem válik az előnyünkre ilyen helyzetben. Nagyon népszerű volt ez a szerepjáték, egy-két kivétellel mindenki kipróbálhatta magát a „bizottság”előtt.

Nagyon érdekes és tanulságos nap volt. Sokat segített nekünk, hogy helyesen tudjunk választani.

 

Tahin Júlia Katalin 7. c