keresés a weboldalon

Zalaegerszegi Ady Endre Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola

Május 10-én zajlott a 6. a osztály tanulmányi kirándulása.

Május 10-én zajlott a 6. a osztály tanulmányi kirándulása. Az úticélunk Pápa volt, ahova vonattal érkeztünk. A vasútállomásról az Eszterházy-kastély csodálatos parkján keresztül jutottunk el a Pápai Református Gyűjtemény Hori titkai című egyiptomi kiállítására. A múzeum pincéjében lévő 3000 éves múmiáról, az őt őrző szarkofágról, a múmia Pápára kerülésének történetéről és az ókori Egyiptomról sok érdekességet tudtunk meg. A tárlatvezetés után lehetőség nyílt múzeumi foglalkozásra, ahol rézékszert készítettünk. A délutánt az Eszterházy-kastélyban töltöttük. Itt szó szerint életre kelt a barokk a kiállítás tereiben: barokk ruhába öltözött hölgyek köszöntöttek minket a kastély termeiben, ahol énekeltek, szavaltak és táncoltak is a szereplők. A múzeumi foglalkozás itt sem maradt el, bonbonkészítésen vettünk részt. A hazaút előtt még megkerestük a kastély és egyben az ország legöregebb platánfáját, amit körbe is öleltünk.

 

1
2