keresés a weboldalon

Zalaegerszegi Ady Endre Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola

Kerékpártábor a Balaton körül

Kerékpártábor! A hír hallatán rögtön jelentkeztem, a már ötödik alkalommal megrendezésre kerülő ötnapos táborra. A 2013 júliusában tartandó tábort az Ady iskola alsó tagozatos tanítói, Csizmazia Ibolya és Dúczné Bánhegyi Orsolya az idén a Balaton köré szervezték.

 A kirándulás első napján mindenki izgatottan érkezett meg a zalaegerszegi buszpályaudvarra, ahonnan a kora reggeli órákban indultunk el Keszthelyre, táborunk megkezdésének helyszínére.

 Kerékpárjainkat teherautó szállította az indulóponthoz, így érkezéskor gyors biciklipakolás után kezdetét vette a tábor 30 fővel.

 A hét első felében a Balaton északi partján haladtunk, így az első nap meg kellett küzdenünk a badacsonyi emelkedőkkel és a meleg nyári idővel, de lelkesedésünk nem hagyott alább, hisz a pihenőkben várt minket Misi bácsi hűsítő vízzel és energiát adó szőlőcukorkákkal.

Aznap este laktató vacsora után a Révfülöp Szállóban hamar nyugovóra tértünk. Másnap reggel kipihenten ébredve, finom reggelit követően nyeregbe pattantunk és a Balaton északi partjánál haladva értünk el Balatonfüredig, ahol a következő szállásunk volt. Füreden vacsora előtt még jutott idő egy kis strandolásra is. A hosszú nap után azonban korán nyugovóra tértünk.

 Harmadik nap reggelére mindenkit megszállt a kerékpártábor „szelleme”, így mindannyian lelkesen kezdtük meg a 60 kilométeres távot. A nap során a Balaton mentén található löszfal meghódítása okozta a legnagyobb akadályt, de kisebb szenvedések árán sikerült teljesítenünk a távot, sőt a Balaton festői szépségű tája kárpótolt minket. Este Siófokon, a szállásunk melletti strandon mindenki kedvére lubickolhatott a Balaton kellemes vízében, és hűsítő dinnyézés közepette pihenhette ki a nap fáradalmait. Csütörtökön már kora délután a balatonszemesi strandon voltunk.

Az utolsó nap reggelén elindultunk Balatonmáriafürdőre, ahol finom ebéd után az egész délután a  strandolásról szólt. A kora esti órákban indultunk vissza Keszthelyre.

 Este 8 órakor mindenki remek hangulatban,bár kissé fáradtan  szállt fel a zalaegerszegi buszra.

Elmondhatom, hogy sikerekben és élményekben gazdag tábort tudhattunk magunk mögött.

Csak ajánlani tudom ezt a tábort, hisz eddig minden egyes alkalommal csodás környezetben kerékpározva ismerhettük meg hazánk szebbnél szebb tájait, leghűségesebb kísérőnk a nagyszerű hangulat volt.

Salamon Lilla
9.a

2023 december 07 - csütörtök
Angol nyelvi vetélkedő a város és városkörnyék ötödik és hatodik évfolyamos diákjainak

A novemberi iskolahét rendezvényeként játékos angol nyelvi vetélkedőt szerveztünk a város és városkörnyék ötödik és hatodik osztályos diákjai részére. Az ... bővebben

2023 december 07 - csütörtök
Az Ady-hét sportversenyei

A testnevelési munkaközösség 5 versenyt rendezett a tanulóknak. A versenysorozatot az alsós tanulók kezdték. Sor- és váltóversenyen vettek részt. Váltókarikával és ... bővebben

2023 december 04 - hétfő
Német nyelvi keresztrejtvényfejtő verseny

Az ADY HÉT keretében csütörtök délután 14:00 órai kezdettel került sor a hagyományos Német Nyelvi Városi Rejtvényfejtő Versenyre, amelyre városi ... bővebben

2023 december 04 - hétfő
Országos Angol Tanulmányi Verseny általános iskolásoknak

2023. november 22-én került sor az Országos Angol Tanulmányi Verseny első fordulójára, melyen iskolánkat 11 tanuló képviselte. Az iskolai fordulóban ... bővebben

2023 december 04 - hétfő
Nyelvvizsgára felkészítő tájékoztató előadás az iskolában

2023. november 28-án iskolánkba látogatott Regő Artúr, a LanguageCert Nyelvvizsgaközpont munkatársa, hogy egy tájékoztató előadás keretében ismertesse diákjainkkal a központ ... bővebben
további hírek