„…évente egy nap szenteltessék a madarak és fák védelmében
2026. május 11-én a Dísz téren az Ady iskola diákjai a madarak és fák napja alkalmából rövid műsorral hívták fel a jelenlévők figyelmét a természetvédelemre. A zenés színjátszó tagozat 1. c osztályos tanulói a tavaszról, madarakról és fákról énekeltek. A dalcsokrot betanította Gellért Réka tanárnő.
Horváth Luca 10. B osztályos diák Kányádi Sándor Könyörgés tavasszal című versét szavalta el, majd a műsorközlő, Cmarits Adrienn (11.B) tájékoztatta a jelenlévőket, hogy a közönségszavazatok alapján 2026-ban az év fája a kecskefűz, az év madara pedig az énekes rigó lett.
A technikai feltételekről Király Richárd és a 10. C osztályos fiúk gondoskodtak.

