Emlékezzünk tisztelettel a hősökre! 2022. március 15.
Ünnepi műsorunk nyitányaként az osztályok képviselői a Batthyány-dombormű elé érkeztek, hogy az énekkar dalai kíséretében elhelyezzék a megemlékezés virágait.
Az 1848/49-es forradalomról és szabadságharcról megemlékező iskolai ünnepélyünk az iskola udvarán folytatódott.
A táncelőadás Kósa Ruben (Zala Táncegyüttes) és Boráros Milada ötletének felhasználásával készült, koreográfus: Kuzma Péter. A műsort összeállította: Dr. Némethné Rácz Gabriella és Weinhardt-Nagy Vanessza. Közreműködtek a 7.a, 7. b és a 8. a osztály tanulói, valamint Simán Kíra 9.a, Bakonyi Ádám, 7.c és Káli Kata 7.b osztályos diákok. A dekoráció Némethné Balogh Ildikó, Borsos Andrea és Monok Balázs rajztanárok vezetésével készült.
Az ünnepi megemlékezés történelmi emléksétával folytatódott, melynek során felkerestük az 1848-1849-es forradalom és szabadságharc kiemelkedő személyiségeinek zalaegerszegi emlékhelyeit. A szobroknál a diákok osztálytársaik előadásait hallgatták meg, történelmi totót töltöttek ki, a kisebbeket pedig képkirakó és kincskeresés is várta.
Ady Endre: Készülődések március idusára
A tavasz rügybontó verőfényével közeledik az ébredésnek, szabadságnak évről évre nagyobb fényt nyerő emlékünnepe: márc. 15.
Van ebben az ünneplésben valami csodálatosan felséges idea, melyet nem tudnak megölni sem a sablonos orációk unalmas frázisai, sem az ódák jambustengerének locsogó hullámai.
Valami ős-pogány érzés húzta meg magát az emberi szívben. Olyan természetimádó, naiv, örök emberi. Az élet teremtő hatalmának bámulata-e vajon vagy a jeges halál fölött aratott győzelmi öröm – nem tudjuk!… De az újuló, hatalmas erejű természet tanította szabadságra az embert, s úgy érezzük, hogy: a szabadság ünnepe csakis a tavasz napsugáros, fényes napján lehet…
…Mert a szabadság az élet, és mert márc. 15. az élet ünnepe!…
Szabadság 1900. március 11.