Emlékezés az aradi vértanúkra
Iskolánk diákjai ez év október 6-án, nemzeti gyásznapunkon az iskolarádióban elhangzott, zenei és irodalmi betétekkel színesített dokumentum-műsorral emlékeztek meg az 1848-1849-es forradalom és szabadságharc Aradon kivégzett vértanúiról, a tizenhárom hős tábornokról.
Történelmi megemlékezésünk a mártírok kortársainak visszaemlékezése alapján készült. Tanulóink elsősorban Teleki Sándor gróf, az aradi várbörtönből megszökött honvéd alezredes (Petőfi Sándor barátja) lírai visszaemlékezéséből olvastak fel dramatizált részleteket. Teleki emlékeire támaszkodva idézték fel a kivégzettek utolsó óráit, az 1849. október 5-éről 6-ára virradó éjjelen, valamint október 6-a reggelén az aradi kazamatákban, majd a várfalaknál, a vesztőhelyen történteket.
Diákjaink a vértanú tábornokok tömör portréit ugyancsak a kortársak által készített rövid jellemzések segítségével, Teleki gróf visszaemlékezésébe ágyazva vázolták fel.
A dokumentum-összeállítás végén Ady Endre „Október 6.” című, megrendítő költeménye hangzott el diákjaink tolmácsolásában, majd tanulóink a gyászinduló hangjai mellett iskolánk aulájában, a Batthyány-domborműnél helyezték el a kegyelet virágait.