keresés a weboldalon

Zalaegerszegi Ady Endre Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola

Hírek

Pedagógusnapi elismeréseket adtak át – a Zalaegerszegi Tankerületi Központ pedagógusnapi ünnepsége a Hevesi Sándor Színházban

A Belügyminisztérium miniszteri elismerő oklevelét idén Némethné Jakab Ilona, a Zalalövői Általános Iskola tavaly nyugdíjba vonult igazgatója, Péterné Fatér Edit, a Bagodi Fekete István Általános Iskola nyugdíjas igazgatója, Bodnár Sándor, a Zalaszentgróti Erkel Ferenc Alapfokú Művészeti Iskola igazgatója, valamint Ambrus László, a Zalaegerszegi Ady Endre Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola pedagógusa kapta.
Idén vonul nyugdíjba Winklerné Fehér Lívia, a Zalaegerszegi Liszt Ferenc Általános Iskola igazgatói székéből, valamint Bodnár Sándor, a Zalaszentgróti Erkel Ferenc Alapfokú Művészeti Iskola igazgatója.
A Zalaegerszegi Tankerületi Központ által két éve megalapított Pedagógiai Nívódíj elismerésében három pedagógus és egy nevelőtestület részesült: Jankóné Bazsika Ágnes, a Lenti Általános Iskola és Gimnázium pedagógusa, Molnár Anita, a Zalaegerszegi Petőfi Sándor Magyar–Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola tanára, Hegyi Lajos, az Egervári László Általános Iskola Zalaszentiváni Telephelyének pedagógusa, valamint a Zalaegerszegi Kölcsey Ferenc Gimnázium nevelőtestülete.
Fotó: Seres Péter

A galéria megtekintéséhez kérem kattintson az alábbi linkre:
https://www.facebook.com/media/set?vanity=fotozalaegerszeg&set=a.1390343129789107

Beiratkozás, felhasználói útmutató szülőknek (2026. június 25.)

Felhasználói útmutató – Beiratkozás Tankerületi Központ fenntartásában működő középfokú intézménybe – 2026

Díjátadó

Az Oktatási Hivatal Zalaegerszegi Pedagógiai Központja ünnepélyes keretek között adta át a tanévben megrendezett tanulmányi versenyeken dobogós helyezést elért diákoknak a jutalmukat.
Zala vármegyei irodalmi csapatversenyen sikeresen szerepeltek gimnáziumi tanulóink.
Az előkelő 1. helyezésért a 12.A osztályból  Krecsár Bianka, Merth Babett és Szényi Dorka vehette át jutalmát a Zalaegerszegi Tankerületi Központ igazgatójától, Kajári Attila úrtól.
A diákok felkészítő tanára Kovács Józsefné volt.
Gratulálunk diákjainknak!

Harry Potter vetélkedő

A Zalaegereszegi Izsàk Imre Általános Iskolàban 2026. 05.18-án megrendezett Harry Potter vetélkedőn 3. helyezést értek el (1 ponttal lemaradva a 2.helyről) az alábbi 5.b-s tanulók:
Horvàth Csaba
Soldatic Zoe Luna
Varga Noémi
Zóka Boglàrka.
Felkészítő tanár: Gondos Anna

 

Bajnoki cím a megyei döntőben és ezüstérem az országos elődöntőben

Bajnoki cím a megyei döntőben és ezüstérem az országos elődöntőben
Újabb kiemelkedő sportsikert értek el iskolánk tanulói, ezúttal a Röplabda Diákolimpia küzdelmeiben.
A III. korcsoportos fiú röplabda csapatunk 2026. március 4-én a helyi Mindszenty József Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium tornacsarnokában lépett pályára a Vármegyei Döntőben. Diákjaink lelkes, odaadó játékkal az I. helyezést szerezték meg, amellyel kivívták a jogot az országos szintű folytatásra.
A sikeres megyei szereplést követően a csapat 2026. május 12-én Kaposváron, a Diákolimpia Országos Elődöntőjében képviselte intézményünket. Tanulóink sportszerű küzdelemben, tudásuk legjavát mutatták a pályán, végül az előkelő ezüstérmes helyezést érték el.
A zalaegerszegi Ady Endre Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola ezüstérmes csapatának tagjai:
Boczföldi Ádám, Bubics Barnabás, Csányi Barna Gábor, Ferencz Bálint, Hoffmann Ádám, Horváth Barnabás, Huszár Belián, Peti Marcell, Pfau Szerhij, Ruzsics Alex Gábor, Somogyi Marcell és Tóth-Papp Bence.
A csapat felkészítője Szebeny Péter testnevelő volt.
Szívből gratulálunk a fiúknak és felkészítő tanáruknak a nagyszerű eredményhez, további sportsikereket kívánunk!

“Ki a Mester két keréken?” közlekedésbiztonsági verseny

Eredményes Adys részvétel a “Ki a Mester két keréken?”- közlekedésbiztonsági vetélkedőn

A Zala Vármegyei Baleset megelőzési Bizottság és a Magyar Mobilitási és Autó Klub közös versenyén május 12-én a Zalaegerszegi Sport és Szabadidő Központban Alsóerdőn kiváló eredményt ért el iskolánk két diákja.

Szabó Viktória 5.a osztályos tanuló vármegyei 2. helyezést ért el a lányok között.

Molnár Teodor 5.c osztályos tanuló vármegyei 3. helyezett lett a fiúk között.

A vetélkedés két részből állt: 25 elméleti kérdésből és előre kialakított akadálypályán gyakorlati ügyességi feladatokból.

Gratulálunk a sikeres versenyzőknek!
Felkészítő pedagógusuk: Némethné Bakos Viktória tanárnő

 

Újabb sikerek országos művészeti versenyen

Az áprilisi „Szín Folt” országos festészeti versenyen elért kimagasló eredmények után újabb sikereket értek el gimnazista diákjaink, ezúttal a III. Országos Vizuális Alkotó Gyakorlat versenyen. A verseny a fővárosi Budai Rajziskola szervezésében került megrendezésre a művészeti alapképzés országos szervezetében részt vevő iskolák részére. A versenyre 32 intézmény 356 pályamunkája érkezett be, amelyekből zártkörű, jeligés értékelés útján 74 versenyző jutott tovább a döntőbe. Az elődöntőben a pályázó diákok a „világjobbító szerkezet” és „világjobbító cselekedet” meghirdetett témái közül választhattak, szabadon alkalmazott technikákkal. Iskolánkból közel 50 diák nevezett, akik közül heten: Lukács Luca Amarilla (9. Ny1), Talabér Luca (9. A), Szörényi Lilla (10. A) a IV. korcsoportból, Németh Jázmin (10. A) és Pataki Zsófia (10. A) az V. korcsoportból, Arzenovits Gvendolin (12. A) és Le Thuy Linh (12. A) a VI. korcsoportból kerültek a döntőbe. A 2026. május 15-16-án lebonyolított kétnapos döntőben az elődöntős pályamű idő- vagy térbeli nézőpontból való újraértelmezése mellett korcsoportonként elkülönítve, saját esztétikai köntösben megjelenített pop up csomagolást és a Dzsungel könyve valamelyik jelenetének pop up színházi díszletét kellett megalkotniuk a versenyzőknek. A technikák itt is szabadon választhatóak voltak. Diákjaink közül négyen értek el helyezést:
Pataki Zsófia – V. korcsoport I. helyezés (felkészítő tanár Monok Balázs)
Le Thuy Linh – VI. korcsoport I. helyezés (felkészítő tanár Tánczos György)
Talabér Luca – IV. korcsoport II. helyezés (felkészítő tanár Tánczos György)
Arzenovics Gvendolin – VI. korcsoport III. helyezés (felkészítő tanár Tánczos György)

A versenyre Monok Balázs és Tánczos György kísérte a tanulókat.

Gratulálunk diákjainknak és tanáraiknak a kimagasló eredményekhez!

 

 

„…évente egy nap szenteltessék a madarak és fák védelmében

2026. május 11-én a Dísz téren az Ady iskola diákjai a madarak és fák napja alkalmából rövid műsorral hívták fel a jelenlévők figyelmét a természetvédelemre. A zenés színjátszó tagozat 1. c osztályos tanulói a tavaszról, madarakról és fákról énekeltek. A dalcsokrot betanította Gellért Réka tanárnő.
Horváth Luca 10. B osztályos diák Kányádi Sándor Könyörgés tavasszal című versét szavalta el, majd a műsorközlő, Cmarits Adrienn (11.B) tájékoztatta a jelenlévőket, hogy a közönségszavazatok alapján 2026-ban az év fája a kecskefűz, az év madara pedig az énekes rigó lett.
A technikai feltételekről Király Richárd és a 10. C osztályos fiúk gondoskodtak.

 

Rendkívüli felvételi eljárás

Rendkívüli felvételi eljárás
a 2026/2027-os tanévre

Iskolánk rendkívüli felvételi eljárást hirdet 2026. május 11-től azon 8. évfolyamos általános iskolai tanulók számára, akik az általános felvételi eljárás során nem nyertek felvételt az általuk megjelölt középfokú intézmény egyikébe sem.
A rendkívüli eljárás során közvetlenül az iskolába való jelentkezéssel kérheti felvételét az intézmény vezetőjéhez benyújtott kérelem alapján.
A jelentkezéshez kérjük csatolni a 7. évfolyam tanév végi és a 8. évfolyam félévi eredményeit igazoló bizonyítványok másolatot, valamint (ha van) SNI, BTMN státuszhoz kapcsolódó szakértői véleményt.

Jelentkezési adatlap:
Adatlap beiratkozáshoz Ady Iskola

 

Gimnáziumi ballagásunk

Április 30-án elballagtak iskolánk végzős tanulói: a 12.A  osztály, osztályfőnökük, Ambrus László tanár úr vezetésével és a 12.B osztály osztályfőnökükkel, Golubics Barbara tanárnővel.

A végzősök nevében a 12.A osztályból Merth Babett mondott búcsúzó beszédet, a 12.B-ből Németh Márk.

A búcsúztató beszédet Hompot Csilla 11.A osztályos tanulótól hallhattuk.

Az ünnepi műsorban Huszár Zsófia és Péntek Csenge 12.B prózarészletekkel köszönt el, a 11.A osztály tanulói pedig verssel búcsúztak. Zongorán közreműködött Boronyák Róbert 9.A osztályos tanuló.

Komády Krisztina megbízott főigazgatónő beszédét követően Krecsár Bianka 12.A osztályos tanuló éneke zárta a ballagási műsort.

A műsort Dömötörfi Nóra tanárnő állította össze.

Minden végzős diákunknak sikeres érettségi vizsgákat kívánunk!

További képek:
https://photos.app.goo.gl/3aG9jPQSF1vrDky89