Bajnoki cím a megyei döntőben és ezüstérem az országos elődöntőben
Bajnoki cím a megyei döntőben és ezüstérem az országos elődöntőben
Újabb kiemelkedő sportsikert értek el iskolánk tanulói, ezúttal a Röplabda Diákolimpia küzdelmeiben.
A III. korcsoportos fiú röplabda csapatunk 2026. március 4-én a helyi Mindszenty József Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium tornacsarnokában lépett pályára a Vármegyei Döntőben. Diákjaink lelkes, odaadó játékkal az I. helyezést szerezték meg, amellyel kivívták a jogot az országos szintű folytatásra.
A sikeres megyei szereplést követően a csapat 2026. május 12-én Kaposváron, a Diákolimpia Országos Elődöntőjében képviselte intézményünket. Tanulóink sportszerű küzdelemben, tudásuk legjavát mutatták a pályán, végül az előkelő ezüstérmes helyezést érték el.
A zalaegerszegi Ady Endre Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola ezüstérmes csapatának tagjai:
Boczföldi Ádám, Bubics Barnabás, Csányi Barna Gábor, Ferencz Bálint, Hoffmann Ádám, Horváth Barnabás, Huszár Belián, Peti Marcell, Pfau Szerhij, Ruzsics Alex Gábor, Somogyi Marcell és Tóth-Papp Bence.
A csapat felkészítője Szebeny Péter testnevelő volt.
Szívből gratulálunk a fiúknak és felkészítő tanáruknak a nagyszerű eredményhez, további sportsikereket kívánunk!


