keresés a weboldalon

Zalaegerszegi Ady Endre Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola

Adys siker az országos döntőben

2019. április 18-án Budapesten rendezték meg „Hozz rá víg esztendőt…” mottóval „A Szent Korona és a magyar királyi koronázási jelvények” című országos középiskolai történelmi vetélkedő döntőjét, amelyben 11 középiskolás diák mérte össze tudását.

A vetélkedő célja: a Szent Korona mint a magyar állam folytonosságát és függetlenségét megtestesítő ereklye és a hozzá tartozó magyar királyi koronázási jelvények szélesebb körű megismertetése, a nemzettudatnak és a közjogi hagyományoknak az erősítése, valamint a tanulók önálló tanulási képességének fejlesztése volt.

A háromfordulós történelmi vetélkedő első és második fordulójának internetes, időzáras tesztfeladatait legjobban megoldók kerültek a döntőbe. A második fordulóba jutott Fölföldi Éva (11.a) és Gyenge Dániel (10.a). A döntőben Gyenge Dániel szerepelt.

A téma szaktekintélyeit felsorakoztató öt fős versenybizottság változatos, mozgalmas, interaktív feladatokkal tette próbára a versenyzők tudását.

A nemes versenyben iskolánk tanulója Gyenge Dániel a dicséretes nyolcadik helyett szerezte meg. Jutalma: két napos őszi történelmi témájú kirándulás. Tanára: Szabó Marianna, felkészítő tanára: Czigány László.

Gratulálunk a kiváló eredményhez!

 

2026 június 04 - csütörtök
Beiratkozás, felhasználói útmutató szülőknek (2026. június 25.)

Felhasználói útmutató - Beiratkozás Tankerületi Központ fenntartásában működő középfokú intézménybe - 2026 ... bővebben

2026 június 02 - kedd
Díjátadó

Az Oktatási Hivatal Zalaegerszegi Pedagógiai Központja ünnepélyes keretek között adta át a tanévben megrendezett tanulmányi versenyeken dobogós helyezést elért diákoknak ... bővebben

2026 május 29 - péntek
Harry Potter vetélkedő

A Zalaegereszegi Izsàk Imre Általános Iskolàban 2026. 05.18-án megrendezett Harry Potter vetélkedőn 3. helyezést értek el (1 ponttal lemaradva a ... bővebben

2026 május 22 - péntek
Bajnoki cím a megyei döntőben és ezüstérem az országos elődöntőben

Bajnoki cím a megyei döntőben és ezüstérem az országos elődöntőben Újabb kiemelkedő sportsikert értek el iskolánk tanulói, ezúttal a Röplabda Diákolimpia ... bővebben

2026 május 22 - péntek
"Ki a Mester két keréken?" közlekedésbiztonsági verseny

Eredményes Adys részvétel a "Ki a Mester két keréken?"- közlekedésbiztonsági vetélkedőn A Zala Vármegyei Baleset megelőzési Bizottság és a Magyar Mobilitási ... bővebben
további hírek