keresés a weboldalon

Zalaegerszegi Ady Endre Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola

Tudományos diákkonferencia ötödször a zalaegerszegi Ady iskolában – Önemésztő sejtek, fenntartható fejlődés, csillagászat

Hat történelmi, öt természettudományos konferencia, harmincnál több előadás, kiadványok, továbbtanuló diákok. Ez a rövid mérlege az Ady-iskola Izsák Imre Képzőtársaság Alapítványa által szervezett programoknak.

MOZSÁR ESZTER

Élet a Vénuszon címmel tartotta az első előadást a zalaegerszegi Zrínyi gimnázium 11. osztályos tanulója, Horváth Zsóka, aki egyúttal a VEGA Csillagászati Egyesület tagja.

– Bizonyára sokunkat érdekel, hogy a Földön kívül találhatunk-e más életformákat. Számtalan kutatási anyagot, cikket néztem át. Mindenképpen csillagászattal vagy fizikával szeretnék foglalkozni, s a konferenciára való felkészülés a továbbtanulás tekintetében is nagyon hasznos volt számomra – mondta.

A Zalaegerszegi Kölcsey Ferenc Gimnáziumból érkezett Balatoni Bori, aki Megeszem magam! – Az eukarióta sejtek szuperképessége című tudományos munkáját ismertette.

– Idén részt vettem e témában egy, az ELTE-n folyó tudományos kutatásban. Az orvostudományban is fontos sejtes önemésztésről írtam, amit nagyon érdekesnek találtam. Biológus kutató szeretnék lenni, a sejtbiológiai és a genetika rendkívül felkeltette az érdeklődésemet.

A zalaegerszegi Novák Márton a Budapesti Műszaki és Gazdasági Egyetem Közlekedésmérnöki és Járműmérnöki karára jár, a Zrínyi gimnázium egykori diákja többször volt földrajz OKTV-s döntős.

– A fenntartható fejlődés témakörét választottam, az a célom, hogy minél több ember figyelmét felhívjam erre a fontos kérdésre. Ezenkívül az egyetemi tanulmányaimban is szeretném felhasználni a kutatási információkat.

A ZSZC Keszthelyi Közgazdasági Technikumából érkezett Kutasy Kamilla, aki GPS-szel a Kéktúrán címmel tartott előadást. Az ugyancsak keszthelyi Nagy Bendegúz (Vajda János Gimnázium) pedig kettő tudományos munkával készült, amelyekben a feketefenyőket vizsgálta és az egyszerű gyepvizsgálatokról értekezett.

A konferenciára tanáraik ajánlása alapján jelentkezhetnek a diákok. Az eddigi bemutatkozások négy kiadványban jelentek meg.

Kiemelt partnerük a TIT Öveges József Ismeretterjesztő és Szakképző Egyesület. A részvevőket Kajári Attila, a Zalaegerszegi Tankerületi Központ igazgatója, a Mathias Corvinus Collegium Zalaegerszegi Képzési Központjának vezetője, Dr. Sali Zsófia, valamint a szervező alapítvány nevében Nemes Erika és Dúcz Mihály köszöntötték.

A tudományos diákkonferencia résztvevői: hátul Novák Márton és Nagy Bendegúz, elöl Kutasy Kamilla, Horváth Zsóka és Balatoni Bori

Fotós: Pezzetta Umberto / Zalai Hírlap

2024 február 27 - kedd
A soproni Bűvösvölgyben jártunk

Február 15-én 40 diákkal látogattunk el a soproni Bűvösvölgybe. A médiaértés-oktató központokat (Budapesten, Sopronban és Debrecenben működik a program) a ... bővebben

2024 február 27 - kedd
Köszönet

Tisztelt Szülők! Engedjék meg, hogy megköszönjem A Tanulókért és az Iskoláért Ady Alapítvány kuratóriumának és a magam nevében, hogy hozzájárultak alapítványi ... bővebben

2024 február 26 - hétfő
A „Tiszán innen-Dunán túl" népdaléneklési verseny vármegyei fordulóján voltunk

A hagyományos, országos verseny XX. jubileumi rendezvényére a zalaegerszegi Liszt iskolában került sor 2024. február 22-23-án. A verseny vármegyei fordulóján ... bővebben

2024 február 26 - hétfő
Dobogós helyezéseket értek el az adys diákok

A Zalaegerszegi Pedagógiai Oktatási Központ a Madách-emlékév alkalmából irodalmi vetélkedőt szervezett a Zala vármegyei középiskolások számára. A „Madách 200” verseny három ... bővebben

2024 február 22 - csütörtök
Érettségi témakörök 2024

Angol nyelv érettségi témakörök Biológia érettségi témakörök Földrajz érettségi témakörök Magyar nyelv és irodalom érettségi témakörök 12.A Magyar nyelv és irodalom érettségi témakörök 12.B Német ... bővebben
további hírek