keresés a weboldalon

Zalaegerszegi Ady Endre Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola

Tudományos diákkonferencia ötödször a zalaegerszegi Ady iskolában – Önemésztő sejtek, fenntartható fejlődés, csillagászat

Hat történelmi, öt természettudományos konferencia, harmincnál több előadás, kiadványok, továbbtanuló diákok. Ez a rövid mérlege az Ady-iskola Izsák Imre Képzőtársaság Alapítványa által szervezett programoknak.

MOZSÁR ESZTER

Élet a Vénuszon címmel tartotta az első előadást a zalaegerszegi Zrínyi gimnázium 11. osztályos tanulója, Horváth Zsóka, aki egyúttal a VEGA Csillagászati Egyesület tagja.

– Bizonyára sokunkat érdekel, hogy a Földön kívül találhatunk-e más életformákat. Számtalan kutatási anyagot, cikket néztem át. Mindenképpen csillagászattal vagy fizikával szeretnék foglalkozni, s a konferenciára való felkészülés a továbbtanulás tekintetében is nagyon hasznos volt számomra – mondta.

A Zalaegerszegi Kölcsey Ferenc Gimnáziumból érkezett Balatoni Bori, aki Megeszem magam! – Az eukarióta sejtek szuperképessége című tudományos munkáját ismertette.

– Idén részt vettem e témában egy, az ELTE-n folyó tudományos kutatásban. Az orvostudományban is fontos sejtes önemésztésről írtam, amit nagyon érdekesnek találtam. Biológus kutató szeretnék lenni, a sejtbiológiai és a genetika rendkívül felkeltette az érdeklődésemet.

A zalaegerszegi Novák Márton a Budapesti Műszaki és Gazdasági Egyetem Közlekedésmérnöki és Járműmérnöki karára jár, a Zrínyi gimnázium egykori diákja többször volt földrajz OKTV-s döntős.

– A fenntartható fejlődés témakörét választottam, az a célom, hogy minél több ember figyelmét felhívjam erre a fontos kérdésre. Ezenkívül az egyetemi tanulmányaimban is szeretném felhasználni a kutatási információkat.

A ZSZC Keszthelyi Közgazdasági Technikumából érkezett Kutasy Kamilla, aki GPS-szel a Kéktúrán címmel tartott előadást. Az ugyancsak keszthelyi Nagy Bendegúz (Vajda János Gimnázium) pedig kettő tudományos munkával készült, amelyekben a feketefenyőket vizsgálta és az egyszerű gyepvizsgálatokról értekezett.

A konferenciára tanáraik ajánlása alapján jelentkezhetnek a diákok. Az eddigi bemutatkozások négy kiadványban jelentek meg.

Kiemelt partnerük a TIT Öveges József Ismeretterjesztő és Szakképző Egyesület. A részvevőket Kajári Attila, a Zalaegerszegi Tankerületi Központ igazgatója, a Mathias Corvinus Collegium Zalaegerszegi Képzési Központjának vezetője, Dr. Sali Zsófia, valamint a szervező alapítvány nevében Nemes Erika és Dúcz Mihály köszöntötték.

A tudományos diákkonferencia résztvevői: hátul Novák Márton és Nagy Bendegúz, elöl Kutasy Kamilla, Horváth Zsóka és Balatoni Bori

Fotós: Pezzetta Umberto / Zalai Hírlap

2024 június 13 - csütörtök
Gyöngybagolyvédelmi Alapítvány különleges iskolai „tanórája

A Madarak és fák napjának megrendezése hagyomány iskolánkban. Ebben az évben a Gyöngybagolyvédelmi Alapítvány különleges iskolai „tanóráján” vehettek részt erre ... bővebben

2024 június 13 - csütörtök
A Zala-Müllex Kft. a Zalaegerszegi Élménypark Kft.-vel közösen környezetvédelmi vetélkedőt hirdetett

A Zala-Müllex Kft. a Zalaegerszegi Élménypark Kft.-vel közösen környezetvédelmi vetélkedőt hirdetett a Föld napja alkalmából általános iskolások részére. A csapatversenyt ... bővebben

2024 június 13 - csütörtök
2024. április 22. : a Föld napja

Ebben a tanévben a Föld napját, április 22-én ünnepeltük meg, felhívva tanulóink figyelmét a Föld természeti környezetének megóvására. Iskolánk bejáratánál plakátokat ... bővebben

2024 június 07 - péntek
GIMNÁZIUMI BEIRATKOZÁS A 2024/2025-ÖS TANÉVRE

Gimnáziumi beiratkozás a 2024/2025-ös tanévre 2024. június 26. szerda 8.00-14.00 Tisztelt Szülők! Kedves Diákok! A Zalaegerszegi Ady Endre Általános Iskola, Gimnázium és AMI ... bővebben

2024 június 06 - csütörtök
A nemzeti összetartozás napja 2024

„Székelyek, ott a bércek, szikla mellén/ üljetek mellém! Magyarok ott a Tisza partján,/ magyarok ott a Duna partján/ magyarok ott a tót ... bővebben
további hírek