keresés a weboldalon

Zalaegerszegi Ady Endre Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola

Tudományos diákkonferencia ötödször a zalaegerszegi Ady iskolában – Önemésztő sejtek, fenntartható fejlődés, csillagászat

Hat történelmi, öt természettudományos konferencia, harmincnál több előadás, kiadványok, továbbtanuló diákok. Ez a rövid mérlege az Ady-iskola Izsák Imre Képzőtársaság Alapítványa által szervezett programoknak.

MOZSÁR ESZTER

Élet a Vénuszon címmel tartotta az első előadást a zalaegerszegi Zrínyi gimnázium 11. osztályos tanulója, Horváth Zsóka, aki egyúttal a VEGA Csillagászati Egyesület tagja.

– Bizonyára sokunkat érdekel, hogy a Földön kívül találhatunk-e más életformákat. Számtalan kutatási anyagot, cikket néztem át. Mindenképpen csillagászattal vagy fizikával szeretnék foglalkozni, s a konferenciára való felkészülés a továbbtanulás tekintetében is nagyon hasznos volt számomra – mondta.

A Zalaegerszegi Kölcsey Ferenc Gimnáziumból érkezett Balatoni Bori, aki Megeszem magam! – Az eukarióta sejtek szuperképessége című tudományos munkáját ismertette.

– Idén részt vettem e témában egy, az ELTE-n folyó tudományos kutatásban. Az orvostudományban is fontos sejtes önemésztésről írtam, amit nagyon érdekesnek találtam. Biológus kutató szeretnék lenni, a sejtbiológiai és a genetika rendkívül felkeltette az érdeklődésemet.

A zalaegerszegi Novák Márton a Budapesti Műszaki és Gazdasági Egyetem Közlekedésmérnöki és Járműmérnöki karára jár, a Zrínyi gimnázium egykori diákja többször volt földrajz OKTV-s döntős.

– A fenntartható fejlődés témakörét választottam, az a célom, hogy minél több ember figyelmét felhívjam erre a fontos kérdésre. Ezenkívül az egyetemi tanulmányaimban is szeretném felhasználni a kutatási információkat.

A ZSZC Keszthelyi Közgazdasági Technikumából érkezett Kutasy Kamilla, aki GPS-szel a Kéktúrán címmel tartott előadást. Az ugyancsak keszthelyi Nagy Bendegúz (Vajda János Gimnázium) pedig kettő tudományos munkával készült, amelyekben a feketefenyőket vizsgálta és az egyszerű gyepvizsgálatokról értekezett.

A konferenciára tanáraik ajánlása alapján jelentkezhetnek a diákok. Az eddigi bemutatkozások négy kiadványban jelentek meg.

Kiemelt partnerük a TIT Öveges József Ismeretterjesztő és Szakképző Egyesület. A részvevőket Kajári Attila, a Zalaegerszegi Tankerületi Központ igazgatója, a Mathias Corvinus Collegium Zalaegerszegi Képzési Központjának vezetője, Dr. Sali Zsófia, valamint a szervező alapítvány nevében Nemes Erika és Dúcz Mihály köszöntötték.

A tudományos diákkonferencia résztvevői: hátul Novák Márton és Nagy Bendegúz, elöl Kutasy Kamilla, Horváth Zsóka és Balatoni Bori

Fotós: Pezzetta Umberto / Zalai Hírlap

2023 október 04 - szerda
Siófoki hajókirándulás

2023. 09. 28-án iskolánk hetedik osztályos tanulói balatoni hajókiránduláson vehettek részt egy pályázat keretében. Az egész napos aktív foglalkozáson játékos ... bővebben

2023 október 03 - kedd
Megszépült a könyvtárunk

Iskolánk nagy alapítványa, ,,A Tanulókért és Az Iskoláért Ady Alapítvány" támogatásával és hozzájárulásával az idei tanévre megszépültek könyvtárunk puffjai, amit ... bővebben

2023 szeptember 25 - hétfő
Szülői összefogással szépül az Ady-iskola kerítése

2023. szeptember 24. vasárnap, 18:01 ZalaMédia Címkék: Ady Endre Általános Iskola, Gimnázium és AMI, Felújítás A szülők összefogásával kezdődött el a zalaegerszegi Ady-iskola ... bővebben

2023 szeptember 21 - csütörtök
Gébárt 2023 címmel nyílt kiállítás az Ady-iskolában

Az intézmény diákjainak alkotásai tekinthetők meg . A tárlat anyaga múlt héten, a zalaegerszegi táborban készült, ahol a művészeti képzés elsősei ... bővebben

2023 szeptember 21 - csütörtök
Az Ady-iskola vizuális tagozatának elsőévesei egy hétig Gébártra jártak "iskolába"

Sokéves hagyományra tekint vissza az Ady Endre Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola történetében a vizuális tagozatos kisgimnazisták szabadtéri ... bővebben
további hírek