keresés a weboldalon

Zalaegerszegi Ady Endre Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola

Szalagavató 2022

Iskolánk végzős gimnazistái hónapok óta izgatottan várták a november 25-i szalagavatót.

Ünnepélyes bevonulásuk után megkezdődött az őket köszöntő műsor.

Énekkarunk Gellért Réka tanárnő irányításával adott elő egy szép dalt, majd az első irodalmi blokkban Rainer Maria Rilke és Simon István verseit tolmácsolta Czupók Fruzsina 12. A és Kovács Viktor 12. B osztályos tanuló. Jordán Kamilla, a 9. Ny1 osztály diákja klasszikus gitáron játszott. Ezt követően Phil Bosmans gondolatait közvetítette Szabó Kitti 9. Ny1, Bakó Hedvig és Szalai Anna 10. B osztályos tanuló. Salamon Zóra (10. B) pedig művészi fuvolajátékával örvendeztetett meg bennünket- s ezzel le is zárult a műsor első része, melyet Dömötörfi Nóra tanárnő állított össze.

Az igazgató úr beszédét az est legünnepélyesebb része követte: maga a szalagtűzés.

Először az igazgató úr szalagját tűzték fel az osztályok képviselői, majd a 12. A osztály osztályfőnöke, Monok Balázs tanár úr és a 12. B osztályfőnöke, Gécsek Andrásné tanárnő tűzte fel az érettségire készülő diákok szép szalagjait.

Iskolánk hagyományainak megfelelően egy-egy csokrot nyújtva át köszönték meg az osztályok osztályfőnökeiknek a sok gondoskodást, törődést, lankadatlan szeretetet. Nem feledkeztek meg a szülők köszöntéséről sem: nekik egy-egy szál virágot nyújtottak át a gyermekek.

A levonulás után megtekinthettük az osztályok eddig készített közös fotóit, videóit, majd a gyönyörű táncok következtek. A 12. A osztály Cseh Richárd, a 12. B osztály Mikita Lilla koreográfiája szerint mutatta be csodálatos keringőjét.

A felejthetetlen produkciók után pezsgős koccintással zárult az este.

12.A  galéria:

https://photos.app.goo.gl/EMFr9Wspuwzzexp56

12.B galéria:

https://photos.app.goo.gl/EMFr9Wspuwzzexp56

2026 augusztus 10 - hétfő
Tankönyvosztás 2026!

... bővebben

2026 július 27 - hétfő
Mély fájdalommal búcsúzunk

... bővebben

2026 június 30 - kedd
Nemzeti Összetartozás Napja

Iskolánk, a mai napon, a Nemzeti Összetartozás Napján megemlékezett az 1920. június 4-én aláírt trianoni békediktátum tragédiájáról. A magyarság területi egységét ... bővebben

2026 június 26 - péntek
Németh János emlékére

Fájó szívvel, mély tisztelettel és szeretettel emlékezünk Németh János Kossuth- és Munkácsy-díjas keramikusművészre, akinek élete és munkássága elválaszthatatlanul összefonódott az ... bővebben

2026 június 24 - szerda
Nyolcadikosaink ballagása

2026. június 19-én ünnepélyes keretek között búcsúztattuk el iskolánk három nyolcadik osztályának tanulóit. A 8.a osztály osztályfőnöke Fehér Anette, a ... bővebben
további hírek