keresés a weboldalon

Zalaegerszegi Ady Endre Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola

Szakmai tanévnyitó konferencia Zalaegerszegen

Az Oktatási Hivatal a Belügyminisztérium, a Klebelsberg Központ és a Pedagógiai Oktatási Központok bevonásával a napokban országos szakmai tanévnyitó rendezvénysorozatot szervezett, melynek zalai eseményére kedden került sor a zalaegerszegi Városi Hangverseny- és Kiállítóteremben.

Az oktatásügyben e tanév során bekövetkező változásokat taglaló előadások után hét zalai intézmény kapta meg a bázisintézményi címről szóló tanúsítványt. Erre az Oktatási Hivatal által kiírt bázisintézményi pályázat keretében lehetett jelentkezni.

A szakmai tanévnyitó konferencián Vigh László országgyűlési képviselő szólt elsőként a pedagógusokhoz, intézményvezetőkhöz. Utalt arra, hogy sokféle észrevétel éri a hazai oktatásügyet, mégis okunk van büszkének lenni a jövő nemzedéket tanítókra, hiszen amit a diákok elérnek, az mindig a pedagógusokat dicséri.

Az oktatási intézmények foglalkoztatási-jogi kereteinek változásairól, a béremelésről, annak ütemezéséről, az intézményvezetők döntési jogköreinek kiterjesztéséről, az óraszámokról dr. Lebanov József, a Belügyminisztérium köznevelési stratégiai főosztálya vezetője adott tájékoztatást. Kiderült, a gyakornoki fizetés nem lehet havi 400 ezer forintnál alacsonyabb a jövőben, ez a források előteremtése után novemberben léphet életbe, s ez az alapszám határozza meg a vezetők bérének alakulását. A teljesítménymérés új szempontrendszere pedig további juttatást is lehetővé tesz majd. Az értékelésben a tanfelügyelet és a minősítés után nagyobb szerepet kap a helyi testület együttes eredményessége. Elhangzott, az őszi és a tavaszi iskolai szünet valamivel hosszabb, a nyári várhatóan rövidebb lesz. A 2023/24-es tanév a változtatások miatt próbaévnek számít.

A továbbiakban Varga István, a Zalaegerszegi Tankerület szakmai vezetője mutatta be a Klebelsberg Központ munkáját, majd Merklné Kálvin Mária, az Oktatási Hivatal főosztályvezetője és Boczkó-Fenyvesi Sarolta, a Zalaegerszegi Pedagógiai Oktatási Központ képviselője tartott előadást.

A zalai bázisintézménnyé vált szervezetek vezetőinek is ő nyújtotta át a tanúsítványt. Ebbe a körbe került a Borsfai Fekete István Általános Iskola, a Göcsej Kapuja Bak Általános Iskola, Nagykanizsa Központi Óvodája, a nagykanizsai Szivárvány Óvoda és Egységes Gyógypedagógiai Intézmény (EGYMI), a Zalaapáti Gábor Áron Iskola, a Zalaegerszegi Ady Endre Általános Iskola, Gimnázium és AMI, valamint a Zalaegerszegi Zrínyi Miklós Gimnázium.

A teljes cikk az alábbi linkre kattinta elérhető:

https://www.zaol.hu/helyi-kozelet/2023/08/szakmai-tanevnyito-konferencia-zalaegerszegen

2023 szeptember 21 - csütörtök
Gébárt 2023 címmel nyílt kiállítás az Ady-iskolában

Az intézmény diákjainak alkotásai tekinthetők meg . A tárlat anyaga múlt héten, a zalaegerszegi táborban készült, ahol a művészeti képzés elsősei ... bővebben

2023 szeptember 21 - csütörtök
Az Ady-iskola vizuális tagozatának elsőévesei egy hétig Gébártra jártak "iskolába"

Sokéves hagyományra tekint vissza az Ady Endre Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola történetében a vizuális tagozatos kisgimnazisták szabadtéri ... bővebben

2023 szeptember 20 - szerda
Tanulmányi sikerek az alsó tagozaton

A Tudásbajnokság mára az ország egyik legnagyobb és legrangosabb levelezős tanulmányi versenyévé vált. Diákjaink a tavalyi tanévben is nagyon szép ... bővebben

2023 szeptember 05 - kedd
Napközis Erzsébet-tábor az Ady iskolában

Augusztus végén már harmadik alkalommal vettem részt az iskolánkban szervezett Erzsébet- táborban, ahol osztálytársaimmal együtt tölthettem egy élményekben gazdag hetet. ... bővebben

2023 szeptember 04 - hétfő
Tanévnyitó 2023

„…hisszük, hogy friss szorgalmunk arany gyümölcsöt érlel maradék nyári tűzből, maradék nyári hévvel.” 2023. augusztus 31-én tartottuk iskolánk tanévnyitó ünnepélyét, amelyet Vilman Benedek és ... bővebben
további hírek