keresés a weboldalon

Zalaegerszegi Ady Endre Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola

Szakmai tanévnyitó konferencia Zalaegerszegen

Az Oktatási Hivatal a Belügyminisztérium, a Klebelsberg Központ és a Pedagógiai Oktatási Központok bevonásával a napokban országos szakmai tanévnyitó rendezvénysorozatot szervezett, melynek zalai eseményére kedden került sor a zalaegerszegi Városi Hangverseny- és Kiállítóteremben.

Az oktatásügyben e tanév során bekövetkező változásokat taglaló előadások után hét zalai intézmény kapta meg a bázisintézményi címről szóló tanúsítványt. Erre az Oktatási Hivatal által kiírt bázisintézményi pályázat keretében lehetett jelentkezni.

A szakmai tanévnyitó konferencián Vigh László országgyűlési képviselő szólt elsőként a pedagógusokhoz, intézményvezetőkhöz. Utalt arra, hogy sokféle észrevétel éri a hazai oktatásügyet, mégis okunk van büszkének lenni a jövő nemzedéket tanítókra, hiszen amit a diákok elérnek, az mindig a pedagógusokat dicséri.

Az oktatási intézmények foglalkoztatási-jogi kereteinek változásairól, a béremelésről, annak ütemezéséről, az intézményvezetők döntési jogköreinek kiterjesztéséről, az óraszámokról dr. Lebanov József, a Belügyminisztérium köznevelési stratégiai főosztálya vezetője adott tájékoztatást. Kiderült, a gyakornoki fizetés nem lehet havi 400 ezer forintnál alacsonyabb a jövőben, ez a források előteremtése után novemberben léphet életbe, s ez az alapszám határozza meg a vezetők bérének alakulását. A teljesítménymérés új szempontrendszere pedig további juttatást is lehetővé tesz majd. Az értékelésben a tanfelügyelet és a minősítés után nagyobb szerepet kap a helyi testület együttes eredményessége. Elhangzott, az őszi és a tavaszi iskolai szünet valamivel hosszabb, a nyári várhatóan rövidebb lesz. A 2023/24-es tanév a változtatások miatt próbaévnek számít.

A továbbiakban Varga István, a Zalaegerszegi Tankerület szakmai vezetője mutatta be a Klebelsberg Központ munkáját, majd Merklné Kálvin Mária, az Oktatási Hivatal főosztályvezetője és Boczkó-Fenyvesi Sarolta, a Zalaegerszegi Pedagógiai Oktatási Központ képviselője tartott előadást.

A zalai bázisintézménnyé vált szervezetek vezetőinek is ő nyújtotta át a tanúsítványt. Ebbe a körbe került a Borsfai Fekete István Általános Iskola, a Göcsej Kapuja Bak Általános Iskola, Nagykanizsa Központi Óvodája, a nagykanizsai Szivárvány Óvoda és Egységes Gyógypedagógiai Intézmény (EGYMI), a Zalaapáti Gábor Áron Iskola, a Zalaegerszegi Ady Endre Általános Iskola, Gimnázium és AMI, valamint a Zalaegerszegi Zrínyi Miklós Gimnázium.

A teljes cikk az alábbi linkre kattinta elérhető:

https://www.zaol.hu/helyi-kozelet/2023/08/szakmai-tanevnyito-konferencia-zalaegerszegen

2024 február 27 - kedd
A soproni Bűvösvölgyben jártunk

Február 15-én 40 diákkal látogattunk el a soproni Bűvösvölgybe. A médiaértés-oktató központokat (Budapesten, Sopronban és Debrecenben működik a program) a ... bővebben

2024 február 27 - kedd
Köszönet

Tisztelt Szülők! Engedjék meg, hogy megköszönjem A Tanulókért és az Iskoláért Ady Alapítvány kuratóriumának és a magam nevében, hogy hozzájárultak alapítványi ... bővebben

2024 február 26 - hétfő
A „Tiszán innen-Dunán túl" népdaléneklési verseny vármegyei fordulóján voltunk

A hagyományos, országos verseny XX. jubileumi rendezvényére a zalaegerszegi Liszt iskolában került sor 2024. február 22-23-án. A verseny vármegyei fordulóján ... bővebben

2024 február 26 - hétfő
Dobogós helyezéseket értek el az adys diákok

A Zalaegerszegi Pedagógiai Oktatási Központ a Madách-emlékév alkalmából irodalmi vetélkedőt szervezett a Zala vármegyei középiskolások számára. A „Madách 200” verseny három ... bővebben

2024 február 22 - csütörtök
Érettségi témakörök 2024

Angol nyelv érettségi témakörök Biológia érettségi témakörök Földrajz érettségi témakörök Magyar nyelv és irodalom érettségi témakörök 12.A Magyar nyelv és irodalom érettségi témakörök 12.B Német ... bővebben
további hírek