keresés a weboldalon

Zalaegerszegi Ady Endre Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola

Pápán jártunk (6.c)

Egy napsütéses májusi napon a vasútállomáson találkozott a 6. c osztály. Mindenki izgalommal foglalta el helyét a vonaton, ami egy átszállás után Pápára vitt bennünket.
Először egy Petőfi kiállítást néztünk meg a Pápai Református Gyűjtemény és Múzeum termeiben. Rengeteg érdekes
információt gyűjthettünk Petőfi Sándorról. Ezután egy Petőfi korabeli nyomdagéppel nyomtathattuk ki a Nemzeti dalt. Délben a Boszorkánykonyha étterem várt minket finom ebéddel, mindenkinek nagyon ízlett. Majd egy Petőfi lábnyomán című irodalmi sétán vett részt az osztály, így több érdekes helyre jutottunk el a városban, az itt tanult ismereteinkből egy keresztrejtvényt is kitöltöttünk. Láthattuk a költő egykori házát, kollégiumát és átmehettünk azon a közlén, amin régen Petőfi Sándor is járt. A séta végén a református Ótemplomot nézhettük meg, ahonnan már egyenesen egy fagyizó felé vettük az irányt. Mindenki két gombóc fagylaltot kérhetett, én cseresznyét és puncsot választottam. Végül az utunk utolsó helyszínére érkeztünk, az Esterházy kastélyba. Nekem ez tetszett a legjobban. Díszes ruhába öltözött úrilányok fogadtak bennünket és mutatták be a 17. századi kastélyt. Elsőként egy kisfilmmel ismertették meg velünk a kastély múltját, majd körbevezettek minket az egész épületben. Díszes étkezőtermet, könyvtárat és színházat is láthattunk.
Élményekkel telve utaztunk haza.
Koller Méda 6.c