keresés a weboldalon

Zalaegerszegi Ady Endre Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola

Pályaorientációs nap a Göcseji Múzeumban

Sohasem gondoltuk volna, hogy a múzeumban húszféle hivatás van jelen. Talán ezért is esett a választása az osztályfőnökünknek erre az intézményre, hiszen tudta, a régésztől a tárlatvezetőn és a művészettörténészen át a restaurátorig nagyon izgalmas szakmákkal tudunk itt megismerkedni. Az idei pályaorientációs napot a zalaegerszegi Göcseji Múzeumban töltöttük.
Ha már múzeum – ahol a régi korok történelmi tárgyait őrzik -, közösen megnéztük az Elődeink élete című várostörténeti kiállítást, annak is azt a részét, ami a helyi céhes ipart mutatja be. Megtudtuk, hány céh működött Zalaegerszegen, és melyek voltak a legjelentősebbek. Erős Krisztina történész azt is elárulta, hogy a Szentháromság-szobrot a csizmadia céhnek köszönhetjük, a mesteremberek ajándékozták a városnak ezt az alkotást, és ezért van mindegyik szent lábán csizma. Szabó Tímea múzeumpedagógussal játszottunk egy kicsit: a régi szerszámokat korabeli szakmákhoz párosítottuk. Megtanultuk, mivel dolgozott a szűrszabó, a kádár vagy a drótostót.
A kiállítás megtekintése után Dömötör Andrea gyűjteménykezelő titkos helyekre vitt el minket. Nem is sejtettük, hogy közel hetvenezer műtárgy van a múzeumban. Beléphettünk a képzőművészeti és iparművészeti raktárakba és a történeti dokumentációs termekbe, ahol nagyon sok fényképet, képeslapot és okleveleket őriznek.
Végül a múzeum sajtó- és kommunikációs munkatársával megnéztük az időszaki kiállítást, egy lengyel grafikusművész plakátkiállítását. Mivel többen az osztályból szívesen lennének grafikusok, illetve többen foglalkoznának a jövőben a művészettel, nagyon élveztük ezt a látogatást is. Megtudtuk, hogyan kezdődött a plakátművészet, és miért világhírűek a lengyelek ebben a témában.
A két óra alatt nagyon sok régi és jelenkori szakmát megismertünk, nagy élményt jelentett, hogy az iskola falain kívül találkoztunk olyan hivatású emberekkel, akiknek a munkája felkeltette néhányunk érdeklődését.

 

 

IMG_6840
IMG_6848
IMG_6850
IMG_6848 (1)
IMG_6847
IMG_6846
IMG_6845
IMG_6844 (1)
IMG_6842
IMG_6843
IMG_6841

2024 április 11 - csütörtök
Történelmi Konferencia az Ady Iskola Izsák Imre Alapítványa szervezésében

2024.03.22-én került sorra a hetedik Zala Vármegyei Középiskolai Történelmi Konferencia a Mathias Corvinus Collegium Zalaegerszeg Oktatási központ előadótermében Zalaegerszegen. Az ... bővebben

2024 április 11 - csütörtök
Különdíj a IX. Országos Festészetversenyen

Iskolánk 10. a osztályos tanulója Le Thuy Linh, a Farsang Árpád Alapfokú Művészeti Iskola Szín- Pad- Kép Tagintézménye által 2024. ... bővebben

2024 április 11 - csütörtök
A VÍZ ÉRTÉK!

A Víz világnapja minden év március 22-én megtartott esemény. Iskolánk zenés színjátszó alsó tagozatán második alkalommal emlékeztünk meg erről. Az ... bővebben

2024 április 10 - szerda
Első osztályosok beíratása

A dokumentum az alábbi linkre kattintva elérhető: Első osztályosok beíratása ... bővebben

2024 április 09 - kedd
Nyári napközbeni ellátás (Keresztury Dezső Városi Művelődési Központ)

Tájékoztató Adatkezelési nyilatkozat Házirend nyári ellátás_2024 Egészségügyi nyilatkozat 2024 Tematika 2024   ... bővebben
további hírek