Osztálykirándulásunk története

Napsütéses reggelre ébredtem. Ma lesz az osztálykirándulás! Elmegyünk a Herendi Porcelángyárba és a Veszprémi Állatkertbe.
Nagyon izgultam, meg féltem, hogy a barátaim nem mellém fognak ülni az autóbuszon.
Először Herendre mentünk. A Múzeumban lévő porcelánokat tekintettük meg, majd a Manufaktúrát, ahol bemutatták hogyan és miből készülnek a porcelánok. Mindenkit érdekelt, ezért nagyon-nagyon figyeltünk.
Utána a Veszprémi állatkertbe mentünk. Volt ott elefánt, zsiráf, kecske, szamár, és még sok-sok állat. Az állatsimogatóban nagyon sok kecske volt.
Lehetett az ajándékboltban venni egy kis emléket, ajándékot.
A Dínó-parkot nagyon élveztük, mivel az egyikre rá lehetett ülni, a másiknak a szájába hasalhattunk.
A hüllőházba is benéztünk. Láttam ott hosszú, összetekeredett kígyókat, de nekem az összes állat közül a majom tetszett. Ő volt a legaranyosabb.
Fagyit is kaptunk.
Mielőtt haza indultunk volna, a játszótéren kipróbáltuk az összes játékot.
Nagyon boldog voltam, hogy ilyen tartalmas és jó napunk volt.

Nagy Kincső és Lábodi Lili
3.b osztályos tanulók