keresés a weboldalon

Zalaegerszegi Ady Endre Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola

Osztálykirándulás 9.ny1

Május 6-án osztályunk (9NY1) több más osztály tanulóival kiegészülve Ausztriában kirándult. Körülbelül két óra utazás után először a Zotter csokoládégyárat látogattuk meg, ahol a gyárlátogatás és kóstolgatás mellett a jó időben az állatsimogatóban és parkban is körbesétáltunk. A gyár után Grazba látogattunk, ahol a város szépségén túl a híres óratornyot is megtekintettük. Sokan az óratorony földalatti csúszdáját is kipróbálták. Az óratoronytól az egész városra szép kilátás nyílt, itt csoportképet is készítettünk. A maradék időt egy közeli bevásárlóközpontban töltöttük, majd a hazaúton egy Grazról szóló kvízt is kitöltöttünk, hiszen a nap során sok érdekességet hallottunk a városról. Nagyon jól éreztük magunkat ezen a kiránduláson, amihez hazafelé a vidám éneklés is hozzájárult.

 

Zotter 3
Schlossberg
Zotter 1
Zotter 2