keresés a weboldalon

Zalaegerszegi Ady Endre Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola

„Mit őseink egy ezredév előtt Tevének, azt kell tenni most tinektek: Bármily erővel, bármily áldozattal, Bár mind egy szálig elvesztek belé, Hazát kell nektek is teremteni! Egy új hazát, mely szebb a réginél…” (Petőfi: A nemzetgyűléshez)

Iskolánkban 2023. március 14-én műsorral emlékeztünk az 1848. március 15-i forradalomra. A műsorban a 7. évfolyam tanulói szerepeltek próza- és versmondással, énekkel. A 7.a táncprodukcióját Rajzó Ildikó tanárnő koreografálta és tanította be. Petőfi szerepében Bakonyi Ádám, 8.c osztályos tanuló verseket mondott el, felkészítő tanára Weinhardt-Nagy Vanessza tanárnő.
Műsorunkat a 3.a osztály tanulói toborzótánccal színesítették, felkészítő tanáruk Tornyos Ervin.
Az énekkar nemzeti énekeink mellett népdalfeldolgozást és népdalokat adott elő Gellért Réka tanárnő vezényletével.
A dekoráció Monok Balázs tanár úr és Vörös Bianka tanárnő munkáját dicséri.
Az iskolai műsor után a Deák Ferenc Megyei Könyvtár elé vonult a felső tagozat és a gimnázium. Az ünnephez kapcsolódva gimnazistáink 200 kedvenc Petőfi-idézetet írtak le a Vörös Bianka tanárnő által tervezett könyvjelzőkre. Menet közben a gimnazisták a könyvjelzőkkel ajándékozták meg a járókelőket. A Deák téren villámcsődület során elevenítették fel a 7.c osztály tanulói március 15. legfontosabb pillanatait. Szereplők a 7.c-ből Salamon Dávid, Gángó Gergely, Németh Gergő Olivér. Bakonyi Ádám verset mondott. A jelenetet összeállította és betanította Gellért Réka tanárnő. Az énekkar kíséretével a 7.a osztály tanulói táncot adtak elő. A hangosítást köszönjük Hertelendy Attila, 6.c-s szülőnek.
Az iskolai megemlékezés irodalmi részét összeállította és betanította Borsosné Varga Ágnes és Dr. Némethné Rácz Gabriella.

Köszönjük a szereplő gyerekek és a felkészítőik munkáját.

A videók az alábbi linkre kattintva megtekinthetők:

https://photos.app.goo.gl/jrPr3FdA3GMaLdZZ6

 

 

2023 szeptember 21 - csütörtök
Gébárt 2023 címmel nyílt kiállítás az Ady-iskolában

Az intézmény diákjainak alkotásai tekinthetők meg . A tárlat anyaga múlt héten, a zalaegerszegi táborban készült, ahol a művészeti képzés elsősei ... bővebben

2023 szeptember 21 - csütörtök
Az Ady-iskola vizuális tagozatának elsőévesei egy hétig Gébártra jártak "iskolába"

Sokéves hagyományra tekint vissza az Ady Endre Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola történetében a vizuális tagozatos kisgimnazisták szabadtéri ... bővebben

2023 szeptember 20 - szerda
Tanulmányi sikerek az alsó tagozaton

A Tudásbajnokság mára az ország egyik legnagyobb és legrangosabb levelezős tanulmányi versenyévé vált. Diákjaink a tavalyi tanévben is nagyon szép ... bővebben

2023 szeptember 05 - kedd
Napközis Erzsébet-tábor az Ady iskolában

Augusztus végén már harmadik alkalommal vettem részt az iskolánkban szervezett Erzsébet- táborban, ahol osztálytársaimmal együtt tölthettem egy élményekben gazdag hetet. ... bővebben

2023 szeptember 04 - hétfő
Tanévnyitó 2023

„…hisszük, hogy friss szorgalmunk arany gyümölcsöt érlel maradék nyári tűzből, maradék nyári hévvel.” 2023. augusztus 31-én tartottuk iskolánk tanévnyitó ünnepélyét, amelyet Vilman Benedek és ... bővebben
további hírek