keresés a weboldalon

Zalaegerszegi Ady Endre Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola

„Mit őseink egy ezredév előtt Tevének, azt kell tenni most tinektek: Bármily erővel, bármily áldozattal, Bár mind egy szálig elvesztek belé, Hazát kell nektek is teremteni! Egy új hazát, mely szebb a réginél…” (Petőfi: A nemzetgyűléshez)

Iskolánkban 2023. március 14-én műsorral emlékeztünk az 1848. március 15-i forradalomra. A műsorban a 7. évfolyam tanulói szerepeltek próza- és versmondással, énekkel. A 7.a táncprodukcióját Rajzó Ildikó tanárnő koreografálta és tanította be. Petőfi szerepében Bakonyi Ádám, 8.c osztályos tanuló verseket mondott el, felkészítő tanára Weinhardt-Nagy Vanessza tanárnő.
Műsorunkat a 3.a osztály tanulói toborzótánccal színesítették, felkészítő tanáruk Tornyos Ervin.
Az énekkar nemzeti énekeink mellett népdalfeldolgozást és népdalokat adott elő Gellért Réka tanárnő vezényletével.
A dekoráció Monok Balázs tanár úr és Vörös Bianka tanárnő munkáját dicséri.
Az iskolai műsor után a Deák Ferenc Megyei Könyvtár elé vonult a felső tagozat és a gimnázium. Az ünnephez kapcsolódva gimnazistáink 200 kedvenc Petőfi-idézetet írtak le a Vörös Bianka tanárnő által tervezett könyvjelzőkre. Menet közben a gimnazisták a könyvjelzőkkel ajándékozták meg a járókelőket. A Deák téren villámcsődület során elevenítették fel a 7.c osztály tanulói március 15. legfontosabb pillanatait. Szereplők a 7.c-ből Salamon Dávid, Gángó Gergely, Németh Gergő Olivér. Bakonyi Ádám verset mondott. A jelenetet összeállította és betanította Gellért Réka tanárnő. Az énekkar kíséretével a 7.a osztály tanulói táncot adtak elő. A hangosítást köszönjük Hertelendy Attila, 6.c-s szülőnek.
Az iskolai megemlékezés irodalmi részét összeállította és betanította Borsosné Varga Ágnes és Dr. Némethné Rácz Gabriella.

Köszönjük a szereplő gyerekek és a felkészítőik munkáját.

A videók az alábbi linkre kattintva megtekinthetők:

https://photos.app.goo.gl/jrPr3FdA3GMaLdZZ6

 

 

2024 február 27 - kedd
A soproni Bűvösvölgyben jártunk

Február 15-én 40 diákkal látogattunk el a soproni Bűvösvölgybe. A médiaértés-oktató központokat (Budapesten, Sopronban és Debrecenben működik a program) a ... bővebben

2024 február 27 - kedd
Köszönet

Tisztelt Szülők! Engedjék meg, hogy megköszönjem A Tanulókért és az Iskoláért Ady Alapítvány kuratóriumának és a magam nevében, hogy hozzájárultak alapítványi ... bővebben

2024 február 26 - hétfő
A „Tiszán innen-Dunán túl" népdaléneklési verseny vármegyei fordulóján voltunk

A hagyományos, országos verseny XX. jubileumi rendezvényére a zalaegerszegi Liszt iskolában került sor 2024. február 22-23-án. A verseny vármegyei fordulóján ... bővebben

2024 február 26 - hétfő
Dobogós helyezéseket értek el az adys diákok

A Zalaegerszegi Pedagógiai Oktatási Központ a Madách-emlékév alkalmából irodalmi vetélkedőt szervezett a Zala vármegyei középiskolások számára. A „Madách 200” verseny három ... bővebben

2024 február 22 - csütörtök
Érettségi témakörök 2024

Angol nyelv érettségi témakörök Biológia érettségi témakörök Földrajz érettségi témakörök Magyar nyelv és irodalom érettségi témakörök 12.A Magyar nyelv és irodalom érettségi témakörök 12.B Német ... bővebben
további hírek