keresés a weboldalon

Zalaegerszegi Ady Endre Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola

„Mit őseink egy ezredév előtt Tevének, azt kell tenni most tinektek: Bármily erővel, bármily áldozattal, Bár mind egy szálig elvesztek belé, Hazát kell nektek is teremteni! Egy új hazát, mely szebb a réginél…” (Petőfi: A nemzetgyűléshez)

Iskolánkban 2023. március 14-én műsorral emlékeztünk az 1848. március 15-i forradalomra. A műsorban a 7. évfolyam tanulói szerepeltek próza- és versmondással, énekkel. A 7.a táncprodukcióját Rajzó Ildikó tanárnő koreografálta és tanította be. Petőfi szerepében Bakonyi Ádám, 8.c osztályos tanuló verseket mondott el, felkészítő tanára Weinhardt-Nagy Vanessza tanárnő.
Műsorunkat a 3.a osztály tanulói toborzótánccal színesítették, felkészítő tanáruk Tornyos Ervin.
Az énekkar nemzeti énekeink mellett népdalfeldolgozást és népdalokat adott elő Gellért Réka tanárnő vezényletével.
A dekoráció Monok Balázs tanár úr és Vörös Bianka tanárnő munkáját dicséri.
Az iskolai műsor után a Deák Ferenc Megyei Könyvtár elé vonult a felső tagozat és a gimnázium. Az ünnephez kapcsolódva gimnazistáink 200 kedvenc Petőfi-idézetet írtak le a Vörös Bianka tanárnő által tervezett könyvjelzőkre. Menet közben a gimnazisták a könyvjelzőkkel ajándékozták meg a járókelőket. A Deák téren villámcsődület során elevenítették fel a 7.c osztály tanulói március 15. legfontosabb pillanatait. Szereplők a 7.c-ből Salamon Dávid, Gángó Gergely, Németh Gergő Olivér. Bakonyi Ádám verset mondott. A jelenetet összeállította és betanította Gellért Réka tanárnő. Az énekkar kíséretével a 7.a osztály tanulói táncot adtak elő. A hangosítást köszönjük Hertelendy Attila, 6.c-s szülőnek.
Az iskolai megemlékezés irodalmi részét összeállította és betanította Borsosné Varga Ágnes és Dr. Némethné Rácz Gabriella.

Köszönjük a szereplő gyerekek és a felkészítőik munkáját.

A videók az alábbi linkre kattintva megtekinthetők:

https://photos.app.goo.gl/jrPr3FdA3GMaLdZZ6

 

 

2023 június 06 - kedd
Pedagógusnapi elismerés

Iskolánk gimnáziumi magyartanárnője, KOVÁCS JÓZSEFNÉ a mai napon pedagógusnapi elismerésben részesült a városi ünnepségen. Ezen alkalomból emléklapot vehetett át Balaicz ... bővebben

2023 június 02 - péntek
Siker az Esélyteremtő vármegyei matematika versenyen

A Zala vármegyei Pedagógiai Oktatási Központ által először megrendezett megyei matematika versenyen remek eredmények születtek. Varga Dóra 6.a osztályos tanuló az ... bővebben

2023 június 02 - péntek
Véleményfelmérés az étkeztetési szolgáltatásról- I. félév - diákok és szülők részére

A véleményfelmérés az alábbi linkekre kattitnva elérhető: https://www.surveymonkey.com/r/zalaegerszeg_diak_kerdoiv2023 https://www.surveymonkey.com/r/zalaegerszeg_szulo_kerdoiv2023 Link érvényességi ideje: 2023.07.03. ... bővebben

2023 május 30 - kedd
Hungarikum vetélkedő Lakiteleken

Intézményünk 10. A osztályából három tanuló Farkas Máté, Nagy Natália és Szabó Barabás részt vett a novemberben induló Értékek, kincsek, ... bővebben

2023 május 30 - kedd
„Das große D-A-CH-Quiz” német nyelvű megyei országismereti verseny

A Kölcsey Ferenc Gimnázium által 2023. május 24-én megrendezett „Das große D-A-CH-Quiz” német nyelvű megyei országismereti versenyen iskolánk két csapata ... bővebben
további hírek