keresés a weboldalon

Zalaegerszegi Ady Endre Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola

„… Mindennél fontosabb, hogy így együtt vagyunk.” ( Szekeres Adrien: Szeretet ünnepén)

Nagyszabású bemutatóra került sor 2022. december 13-án a zalaegerszegi Hangverseny- és Kiállítóteremben.  A negyvenedik jubileumát ünneplő ének-zene tagozat egymást követő két bemutatóján kicsik és nagyok bizonyították az tehetségüket és a szereplésre való rátermettségüket.

Az est ünnepi rangjához Czigány László, a Zalaegerszegi Ady Endre Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészi Iskola igazgatója és Kajári Attila, a Zalaegerszegi Tankerületi  Központ igazgatója beszéddel is hozzájárultak.

Az első előadás 16:30-kor kezdődött. Az 1. és 2. zenés színjátszó tagozatos osztályok karácsonyi és adventi dalai egy verses mesét és egy ünneppel kapcsolatos jelenetet fogtak körül. A harmadikosok Az angyalbaba című színdarabot adták elő. A negyedikesek betlehemeztek. A kiskórus éneke után Szentiványi Tamás Kristófnak, a Gyermekhangok Alapítvány elnökének beszéde zárta a délutáni bemutatót.

A 18:00 órakor kezdődő esti előadáson a 7. és 8. c osztályosokból álló együttes lucázást mutatott be. A nagykórus karácsonyi dalösszeállítás énekelt. A kis- és nagykórust Gellért Réka vezényelte, zongorán Tóth László kísért.

Ezután a White Christmas dallamát Csiszár Alíz és Szabó Szandra szólójával hallhatta a közönség. Ezt a nyolcadik osztályosok karácsonyi üzenete követte: Bakonyi Ádám verset mondott, majd a Szeretet ünnepén című dalt énekelték el.

A műsor végén a szereplők nevében Papp Tímea és az egyesített kórus a Karácsonyi álom című dallal búcsúzott a közönségtől.

Az est folyamán megközelítőleg kétszáz gyermek fordult meg a színpadon. Felkészítő tanáraik Gellért Réka, Horváth Abigél, Kovács Józsefné voltak.

 

4.C 7.-min
4.C 6.-min
4.C 5.-min
4.C 4.-min
4.C 3.-min
4.C 2.-min
4.C 1.-min
3.C 7.-min
3.C 6.-min
3.C 5.-min
3.c 4.-min
3.C 3.-min
3.C 2.-min
3.C 1.-min
2.C 4.-min
2.C 3.-min
2.C 2.-min
2.C 1.-min
1C 1.-min
1.C 3.-min
1.C 2.-min

2023 december 04 - hétfő
Német nyelvi keresztrejtvényfejtő verseny

Az ADY HÉT keretében csütörtök délután 14:00 órai kezdettel került sor a hagyományos Német Nyelvi Városi Rejtvényfejtő Versenyre, amelyre városi ... bővebben

2023 december 04 - hétfő
Országos Angol Tanulmányi Verseny általános iskolásoknak

2023. november 22-én került sor az Országos Angol Tanulmányi Verseny első fordulójára, melyen iskolánkat 11 tanuló képviselte. Az iskolai fordulóban ... bővebben

2023 december 04 - hétfő
Nyelvvizsgára felkészítő tájékoztató előadás az iskolában

2023. november 28-án iskolánkba látogatott Regő Artúr, a LanguageCert Nyelvvizsgaközpont munkatársa, hogy egy tájékoztató előadás keretében ismertesse diákjainkkal a központ ... bővebben

2023 november 27 - hétfő
Ady-szavalóverseny a megyei könyvtárban

Ady Endre (1877-1919) műveiből rendeztek városi, városkörnyéki versmondó versenyt hétfőn a Deák Ferenc Megyei és Városi Könyvtár gyermekkönyvtárában. A könyvtár már ... bővebben

2023 november 27 - hétfő
Gyermekjogi szakmai konferencia Zalaegerszegen

Előadásokkal és rajzpályázat díjátadójával zajlott Zalaegerszegen kedden az a gyermekjogi szakmai konferencia, melyet a város önkormányzata szervezett a 34. Gyermekjogok ... bővebben
további hírek