keresés a weboldalon

Zalaegerszegi Ady Endre Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola

„… Mindennél fontosabb, hogy így együtt vagyunk.” ( Szekeres Adrien: Szeretet ünnepén)

Nagyszabású bemutatóra került sor 2022. december 13-án a zalaegerszegi Hangverseny- és Kiállítóteremben.  A negyvenedik jubileumát ünneplő ének-zene tagozat egymást követő két bemutatóján kicsik és nagyok bizonyították az tehetségüket és a szereplésre való rátermettségüket.

Az est ünnepi rangjához Czigány László, a Zalaegerszegi Ady Endre Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészi Iskola igazgatója és Kajári Attila, a Zalaegerszegi Tankerületi  Központ igazgatója beszéddel is hozzájárultak.

Az első előadás 16:30-kor kezdődött. Az 1. és 2. zenés színjátszó tagozatos osztályok karácsonyi és adventi dalai egy verses mesét és egy ünneppel kapcsolatos jelenetet fogtak körül. A harmadikosok Az angyalbaba című színdarabot adták elő. A negyedikesek betlehemeztek. A kiskórus éneke után Szentiványi Tamás Kristófnak, a Gyermekhangok Alapítvány elnökének beszéde zárta a délutáni bemutatót.

A 18:00 órakor kezdődő esti előadáson a 7. és 8. c osztályosokból álló együttes lucázást mutatott be. A nagykórus karácsonyi dalösszeállítás énekelt. A kis- és nagykórust Gellért Réka vezényelte, zongorán Tóth László kísért.

Ezután a White Christmas dallamát Csiszár Alíz és Szabó Szandra szólójával hallhatta a közönség. Ezt a nyolcadik osztályosok karácsonyi üzenete követte: Bakonyi Ádám verset mondott, majd a Szeretet ünnepén című dalt énekelték el.

A műsor végén a szereplők nevében Papp Tímea és az egyesített kórus a Karácsonyi álom című dallal búcsúzott a közönségtől.

Az est folyamán megközelítőleg kétszáz gyermek fordult meg a színpadon. Felkészítő tanáraik Gellért Réka, Horváth Abigél, Kovács Józsefné voltak.

 

4.C 7.-min
4.C 6.-min
4.C 5.-min
4.C 4.-min
4.C 3.-min
4.C 2.-min
4.C 1.-min
3.C 7.-min
3.C 6.-min
3.C 5.-min
3.c 4.-min
3.C 3.-min
3.C 2.-min
3.C 1.-min
2.C 4.-min
2.C 3.-min
2.C 2.-min
2.C 1.-min
1C 1.-min
1.C 3.-min
1.C 2.-min

2023 június 06 - kedd
Pedagógusnapi elismerés

Iskolánk gimnáziumi magyartanárnője, KOVÁCS JÓZSEFNÉ a mai napon pedagógusnapi elismerésben részesült a városi ünnepségen. Ezen alkalomból emléklapot vehetett át Balaicz ... bővebben

2023 június 02 - péntek
Siker az Esélyteremtő vármegyei matematika versenyen

A Zala vármegyei Pedagógiai Oktatási Központ által először megrendezett megyei matematika versenyen remek eredmények születtek. Varga Dóra 6.a osztályos tanuló az ... bővebben

2023 június 02 - péntek
Véleményfelmérés az étkeztetési szolgáltatásról- I. félév - diákok és szülők részére

A véleményfelmérés az alábbi linkekre kattitnva elérhető: https://www.surveymonkey.com/r/zalaegerszeg_diak_kerdoiv2023 https://www.surveymonkey.com/r/zalaegerszeg_szulo_kerdoiv2023 Link érvényességi ideje: 2023.07.03. ... bővebben

2023 május 30 - kedd
Hungarikum vetélkedő Lakiteleken

Intézményünk 10. A osztályából három tanuló Farkas Máté, Nagy Natália és Szabó Barabás részt vett a novemberben induló Értékek, kincsek, ... bővebben

2023 május 30 - kedd
„Das große D-A-CH-Quiz” német nyelvű megyei országismereti verseny

A Kölcsey Ferenc Gimnázium által 2023. május 24-én megrendezett „Das große D-A-CH-Quiz” német nyelvű megyei országismereti versenyen iskolánk két csapata ... bővebben
további hírek