keresés a weboldalon

Zalaegerszegi Ady Endre Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola

Kirándulás a Kis- Balaton Látogatóközpontban

Osztálykirándulásunk május 7-én a Kis- Balaton Látogatóközpontban volt, Fenékpusztán. 8 órakor indult a buszunk, majd 9 óra körül meg is érkeztünk.
Amikor odaértünk körülnéztünk, majd elindultunk a túrára. A Zala folyó torkolatának mentén haladtunk a Diás szigetre és betértünk a Matula- kunyhóhoz és a Fekete István-emlékhelyhez. Ott a regényeinek szereplői, kitömött állatok, különféle madarak voltak. Visszamentünk a látogatóközpontba, megnéztük az interaktív kiállítást és egy rövid filmet a Kis-Balaton élővilágáról. Ebéd után elindultunk a Bivalyrezervátumba, ahol állatsimogatásra is lehetőségünk volt.
A napot sütizéssel, fagyizással zártuk.

5.b osztály

Videó