keresés a weboldalon

Zalaegerszegi Ady Endre Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola

Kiemelkedő eredmény az XXXII. Öveges József Kárpát-medencei Fizikaversenyen

A XXXII. versenyt rendezte meg az Eötvös Loránd Fizikai Társulat Általános Iskolai Szakcsoportja. A nevezés utáni első fordulót mindenki az iskolájában írta meg. Hoffmann Virág 8. b osztályos tanuló a 9. helyen jutott be a 18 fős megyei fordulóra. A megyei fordulót a járványhelyzetre tekintettel az iskolájában írta meg online felületen. Tesztfeladatokból, Bay Zoltán életéről szóló tesztből, számításokból állt össze a feladatsor. Virág kiválóan szerepelt, hiszen az általános iskolások versenyében első lett. A hat- és nyolcosztályos gimnáziumi tanulókkal való összevetésben is kitűnő az eredménye, nyolcadikként végzett. Nagyban emeli eredményének értékét, hogy a tantárgyat jóval kevesebb órában tanulta, mint a gimnáziumi diákok.

Gratulálunk Virágnak és további sok sikert kívánunk!

Felkészítő tanára: Dúcz Mihály

2023 szeptember 21 - csütörtök
Gébárt 2023 címmel nyílt kiállítás az Ady-iskolában

Az intézmény diákjainak alkotásai tekinthetők meg . A tárlat anyaga múlt héten, a zalaegerszegi táborban készült, ahol a művészeti képzés elsősei ... bővebben

2023 szeptember 21 - csütörtök
Az Ady-iskola vizuális tagozatának elsőévesei egy hétig Gébártra jártak "iskolába"

Sokéves hagyományra tekint vissza az Ady Endre Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola történetében a vizuális tagozatos kisgimnazisták szabadtéri ... bővebben

2023 szeptember 20 - szerda
Tanulmányi sikerek az alsó tagozaton

A Tudásbajnokság mára az ország egyik legnagyobb és legrangosabb levelezős tanulmányi versenyévé vált. Diákjaink a tavalyi tanévben is nagyon szép ... bővebben

2023 szeptember 05 - kedd
Napközis Erzsébet-tábor az Ady iskolában

Augusztus végén már harmadik alkalommal vettem részt az iskolánkban szervezett Erzsébet- táborban, ahol osztálytársaimmal együtt tölthettem egy élményekben gazdag hetet. ... bővebben

2023 szeptember 04 - hétfő
Tanévnyitó 2023

„…hisszük, hogy friss szorgalmunk arany gyümölcsöt érlel maradék nyári tűzből, maradék nyári hévvel.” 2023. augusztus 31-én tartottuk iskolánk tanévnyitó ünnepélyét, amelyet Vilman Benedek és ... bővebben
további hírek