keresés a weboldalon

Zalaegerszegi Ady Endre Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola

Kiállítás a Zalaegerszegi Városi Hangverseny és Kiállítóteremben az Ady Endre Általános Iskola, Gimnázium és AMI tanulóinak alkotásaiból

Június 6-án, kedden este nyitották meg a Zalaegerszegi Városi Hangverseny és Kiállítóteremben az Ady Endre Általános Iskola, Gimnázium és AMI tanulóinak alkotásait bemutató kiállítást.

A közönséget és az alkotókat Tóth László zongoraművész, a hangversenyterem vezetője köszöntötte, a műsorban először a “Küldetés” című táncprodukció volt látható, amely a május 20-án megrendezett VII. Országos Balett-versenyen 3. helyezést ért el. Előadta Dudás Panna és Pete Boglárka az Ady iskola 8. osztályos tánctagozatos növendékei, felkészítő tanáruk Rajzó Ildikó balettmester. Arany János: Híd-avatás című balladáját Simán Kíra az Ady iskola 10.a osztályos tanuló adta elő, aki az Országos Versmondó Versenyen 2. helyezést ért el, felkészítő tanára Kovács Józsefné volt.

Az esten köszöntőt mondott Kajári Attila, a Zalaegerszegi Tankerület igazgatója, a kiállítást Koller László képzőművész, tanár nyitotta meg. Ezután azok a művészeti gimnáziumi tanulók vehettek át nívódíjat, akik a tanév során kiemelkedő alkotómunkát végeztek. A díjakat átadja Czigány László, az Ady Endre Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola igazgatója adta át. Díjat érdemelt ki 1. Gyergyák Eszter, Hompot Csilla, Kiss Brigitta, Östör-Kovács Luca, Szabó Kitti, Arzenovits Gvendolin, Berta Csongor, Krecsár Bianka, Le Thuy Linh, Tóth Emese, Molnár Veronika, Simán Kíra, Woodhams Leah Safaria, Baki Heckenast Zsófia, Koller Helén, Szalay Petra, Kustán Bonita, Simon Villő Réka, Felkészítő tanáraik: Gondos Anna, Monok Balázs, Tánczos György, Varga Bálint.

A tanulók alkotási, munkái az emeleti galérián kaptak helyet.

A teljes cikk az alábbi linkre kattintva elérhető:
https://www.zaol.hu/helyi-kozelet/2023/06/kiallitas-a-zalaegerszegi-varosi-hangverseny-es-kiallitoteremben-az-ady-endre-altalanos-iskola-gimnazium-es-ami-tanuloinak-alkotasaibol

2024 április 23 - kedd
Talent-Show a Landorhegyi Általános Iskolában

A zalaegerszegi Landorhegyi Általános Iskolában 2024. április 18-án – a „Landor Napok” idején – került sor a három kategóriában (vers, ... bővebben

2024 április 17 - szerda
XXXII. Teleki Pál Kárpát-medencei Földrajz-Földtan Verseny vármegyei döntő

Az idei tanévben újból jelenléti módon került megrendezésre a Teleki Pál földrajzverseny vármegyei fordulója. Most először a verseny történetében a ... bővebben

2024 április 17 - szerda
Öveges József Kárpát-medencei Fizikaverseny

Az Öveges József Kárpát-medencei Fizikaverseny 2023-2024. évi első fordulóját a diákok az iskolájukban írták meg. Az itt elért eredmények alapján ... bővebben

2024 április 17 - szerda
Költészetnapi kihívás: Szelfizz a versekkel!

Ebben az évben a költészet napját, április 11-ét rendhagyó módon ünnepeltük. Az 5-12. évfolyam tanulói az iskola 12 pontján kifüggesztve magyar, ... bővebben

2024 április 11 - csütörtök
Történelmi Konferencia az Ady Iskola Izsák Imre Alapítványa szervezésében

2024.03.22-én került sorra a hetedik Zala Vármegyei Középiskolai Történelmi Konferencia a Mathias Corvinus Collegium Zalaegerszeg Oktatási központ előadótermében Zalaegerszegen. Az ... bővebben
további hírek