keresés a weboldalon

Zalaegerszegi Ady Endre Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola

Kiállítás a Zalaegerszegi Városi Hangverseny és Kiállítóteremben az Ady Endre Általános Iskola, Gimnázium és AMI tanulóinak alkotásaiból

Június 6-án, kedden este nyitották meg a Zalaegerszegi Városi Hangverseny és Kiállítóteremben az Ady Endre Általános Iskola, Gimnázium és AMI tanulóinak alkotásait bemutató kiállítást.

A közönséget és az alkotókat Tóth László zongoraművész, a hangversenyterem vezetője köszöntötte, a műsorban először a “Küldetés” című táncprodukció volt látható, amely a május 20-án megrendezett VII. Országos Balett-versenyen 3. helyezést ért el. Előadta Dudás Panna és Pete Boglárka az Ady iskola 8. osztályos tánctagozatos növendékei, felkészítő tanáruk Rajzó Ildikó balettmester. Arany János: Híd-avatás című balladáját Simán Kíra az Ady iskola 10.a osztályos tanuló adta elő, aki az Országos Versmondó Versenyen 2. helyezést ért el, felkészítő tanára Kovács Józsefné volt.

Az esten köszöntőt mondott Kajári Attila, a Zalaegerszegi Tankerület igazgatója, a kiállítást Koller László képzőművész, tanár nyitotta meg. Ezután azok a művészeti gimnáziumi tanulók vehettek át nívódíjat, akik a tanév során kiemelkedő alkotómunkát végeztek. A díjakat átadja Czigány László, az Ady Endre Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola igazgatója adta át. Díjat érdemelt ki 1. Gyergyák Eszter, Hompot Csilla, Kiss Brigitta, Östör-Kovács Luca, Szabó Kitti, Arzenovits Gvendolin, Berta Csongor, Krecsár Bianka, Le Thuy Linh, Tóth Emese, Molnár Veronika, Simán Kíra, Woodhams Leah Safaria, Baki Heckenast Zsófia, Koller Helén, Szalay Petra, Kustán Bonita, Simon Villő Réka, Felkészítő tanáraik: Gondos Anna, Monok Balázs, Tánczos György, Varga Bálint.

A tanulók alkotási, munkái az emeleti galérián kaptak helyet.

A teljes cikk az alábbi linkre kattintva elérhető:
https://www.zaol.hu/helyi-kozelet/2023/06/kiallitas-a-zalaegerszegi-varosi-hangverseny-es-kiallitoteremben-az-ady-endre-altalanos-iskola-gimnazium-es-ami-tanuloinak-alkotasaibol

2023 szeptember 21 - csütörtök
Gébárt 2023 címmel nyílt kiállítás az Ady-iskolában

Az intézmény diákjainak alkotásai tekinthetők meg . A tárlat anyaga múlt héten, a zalaegerszegi táborban készült, ahol a művészeti képzés elsősei ... bővebben

2023 szeptember 21 - csütörtök
Az Ady-iskola vizuális tagozatának elsőévesei egy hétig Gébártra jártak "iskolába"

Sokéves hagyományra tekint vissza az Ady Endre Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola történetében a vizuális tagozatos kisgimnazisták szabadtéri ... bővebben

2023 szeptember 20 - szerda
Tanulmányi sikerek az alsó tagozaton

A Tudásbajnokság mára az ország egyik legnagyobb és legrangosabb levelezős tanulmányi versenyévé vált. Diákjaink a tavalyi tanévben is nagyon szép ... bővebben

2023 szeptember 05 - kedd
Napközis Erzsébet-tábor az Ady iskolában

Augusztus végén már harmadik alkalommal vettem részt az iskolánkban szervezett Erzsébet- táborban, ahol osztálytársaimmal együtt tölthettem egy élményekben gazdag hetet. ... bővebben

2023 szeptember 04 - hétfő
Tanévnyitó 2023

„…hisszük, hogy friss szorgalmunk arany gyümölcsöt érlel maradék nyári tűzből, maradék nyári hévvel.” 2023. augusztus 31-én tartottuk iskolánk tanévnyitó ünnepélyét, amelyet Vilman Benedek és ... bővebben
további hírek