keresés a weboldalon

Zalaegerszegi Ady Endre Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola

„ ITT A FARSANG, ÁLL A BÁL…” Farsangi mulatság

Az elmúlt évek veszélyhelyzetéből adódó három év kihagyás után sikerült újra az iskolai hagyományoknak megfelelően megrendezni a tornateremben az alsó tagozatos osztályok farsangi mulatságát. A terem megtelt szülőkkel, hozzátartozókkal 14.00 órára, a műsor kezdetére.

Az osztályok tanulói izgatottan várakoztak az aulában, míg a konferanszié be nem szólította őket. Vidám dallamok közepette vonultak be az egységes jelmezt viselő tanulók osztályonként. Az első tanuló színes táblát vitt a kezében, amely utalt az elkövetkezendő produkcióra is. A zenés felvonulását követően az osztályok helyet foglaltak a számukra kijelölt helyen. A tornaterem ekkorra a zsúfolásig megtelt.

Kezdetét vette az osztályok bemutatkozása, miközben a közönség tapssal buzdította a fellépőket.

Láthattunk minionokat, 101 kiskutyát Szörnyellával, Pinocchiókat,    motoros rockereket, de a country hangulatot is megidézték nekünk. Élvezettel  néztük, hallgattuk az igényes produkciókat. A tapsvihar, füttyszó megérdemelten kísérte valamennyit.

A mi osztályunkat, a 3. a-t a népszerű sorozat, a Wednesday Addams inspirálta. Lady Gaga Wednesday című zenéjére közösen találtuk ki a koreográfiát, felhasználtuk a klip táncos elemeit  is. Lelkesen, sok-sok órán keresztül készültünk, míg összeállt a kívánt produkció. Sikerült elkápráztatnunk a közönséget.

A tizenkét osztály zenés-táncos fellépése után közös táncra invitáltuk a gyerekeket. Mindannyian, tanítók, tanulók önfeledten mulattunk.

Majd az osztályok elvonultak saját termükbe, s ott tovább folytatódott a buli.

Mi az egyik kis tanítványunk születésnapját is megünnepeltük. Énekszóval köszöntöttük, ezután a csokitorta felosztása és italosztás következett. A gyerekek türelmetlenül várták, hogy kedvenc zenéjükre táncolhassanak. Így lemezlovasnak állva teljesítettem a véget nem érő kívánságokat. Beindult a fergeteges buli. A rövid szünetben zsákbamacskát is húztak a  gyerekek. Sokan bánkódtak, mikor 16.15-kor berekesztettük  amulatságot.

Emlékezetes farsangi mulatság részesei voltunk.

 

7
8
6
4
5
2
3
1

2023 szeptember 21 - csütörtök
Gébárt 2023 címmel nyílt kiállítás az Ady-iskolában

Az intézmény diákjainak alkotásai tekinthetők meg . A tárlat anyaga múlt héten, a zalaegerszegi táborban készült, ahol a művészeti képzés elsősei ... bővebben

2023 szeptember 21 - csütörtök
Az Ady-iskola vizuális tagozatának elsőévesei egy hétig Gébártra jártak "iskolába"

Sokéves hagyományra tekint vissza az Ady Endre Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola történetében a vizuális tagozatos kisgimnazisták szabadtéri ... bővebben

2023 szeptember 20 - szerda
Tanulmányi sikerek az alsó tagozaton

A Tudásbajnokság mára az ország egyik legnagyobb és legrangosabb levelezős tanulmányi versenyévé vált. Diákjaink a tavalyi tanévben is nagyon szép ... bővebben

2023 szeptember 05 - kedd
Napközis Erzsébet-tábor az Ady iskolában

Augusztus végén már harmadik alkalommal vettem részt az iskolánkban szervezett Erzsébet- táborban, ahol osztálytársaimmal együtt tölthettem egy élményekben gazdag hetet. ... bővebben

2023 szeptember 04 - hétfő
Tanévnyitó 2023

„…hisszük, hogy friss szorgalmunk arany gyümölcsöt érlel maradék nyári tűzből, maradék nyári hévvel.” 2023. augusztus 31-én tartottuk iskolánk tanévnyitó ünnepélyét, amelyet Vilman Benedek és ... bővebben
további hírek