keresés a weboldalon

Zalaegerszegi Ady Endre Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola

„ ITT A FARSANG, ÁLL A BÁL…” Farsangi mulatság

Az elmúlt évek veszélyhelyzetéből adódó három év kihagyás után sikerült újra az iskolai hagyományoknak megfelelően megrendezni a tornateremben az alsó tagozatos osztályok farsangi mulatságát. A terem megtelt szülőkkel, hozzátartozókkal 14.00 órára, a műsor kezdetére.

Az osztályok tanulói izgatottan várakoztak az aulában, míg a konferanszié be nem szólította őket. Vidám dallamok közepette vonultak be az egységes jelmezt viselő tanulók osztályonként. Az első tanuló színes táblát vitt a kezében, amely utalt az elkövetkezendő produkcióra is. A zenés felvonulását követően az osztályok helyet foglaltak a számukra kijelölt helyen. A tornaterem ekkorra a zsúfolásig megtelt.

Kezdetét vette az osztályok bemutatkozása, miközben a közönség tapssal buzdította a fellépőket.

Láthattunk minionokat, 101 kiskutyát Szörnyellával, Pinocchiókat,    motoros rockereket, de a country hangulatot is megidézték nekünk. Élvezettel  néztük, hallgattuk az igényes produkciókat. A tapsvihar, füttyszó megérdemelten kísérte valamennyit.

A mi osztályunkat, a 3. a-t a népszerű sorozat, a Wednesday Addams inspirálta. Lady Gaga Wednesday című zenéjére közösen találtuk ki a koreográfiát, felhasználtuk a klip táncos elemeit  is. Lelkesen, sok-sok órán keresztül készültünk, míg összeállt a kívánt produkció. Sikerült elkápráztatnunk a közönséget.

A tizenkét osztály zenés-táncos fellépése után közös táncra invitáltuk a gyerekeket. Mindannyian, tanítók, tanulók önfeledten mulattunk.

Majd az osztályok elvonultak saját termükbe, s ott tovább folytatódott a buli.

Mi az egyik kis tanítványunk születésnapját is megünnepeltük. Énekszóval köszöntöttük, ezután a csokitorta felosztása és italosztás következett. A gyerekek türelmetlenül várták, hogy kedvenc zenéjükre táncolhassanak. Így lemezlovasnak állva teljesítettem a véget nem érő kívánságokat. Beindult a fergeteges buli. A rövid szünetben zsákbamacskát is húztak a  gyerekek. Sokan bánkódtak, mikor 16.15-kor berekesztettük  amulatságot.

Emlékezetes farsangi mulatság részesei voltunk.

 

7
8
6
4
5
2
3
1

2024 április 23 - kedd
Talent-Show a Landorhegyi Általános Iskolában

A zalaegerszegi Landorhegyi Általános Iskolában 2024. április 18-án – a „Landor Napok” idején – került sor a három kategóriában (vers, ... bővebben

2024 április 17 - szerda
XXXII. Teleki Pál Kárpát-medencei Földrajz-Földtan Verseny vármegyei döntő

Az idei tanévben újból jelenléti módon került megrendezésre a Teleki Pál földrajzverseny vármegyei fordulója. Most először a verseny történetében a ... bővebben

2024 április 17 - szerda
Öveges József Kárpát-medencei Fizikaverseny

Az Öveges József Kárpát-medencei Fizikaverseny 2023-2024. évi első fordulóját a diákok az iskolájukban írták meg. Az itt elért eredmények alapján ... bővebben

2024 április 17 - szerda
Költészetnapi kihívás: Szelfizz a versekkel!

Ebben az évben a költészet napját, április 11-ét rendhagyó módon ünnepeltük. Az 5-12. évfolyam tanulói az iskola 12 pontján kifüggesztve magyar, ... bővebben

2024 április 11 - csütörtök
Történelmi Konferencia az Ady Iskola Izsák Imre Alapítványa szervezésében

2024.03.22-én került sorra a hetedik Zala Vármegyei Középiskolai Történelmi Konferencia a Mathias Corvinus Collegium Zalaegerszeg Oktatási központ előadótermében Zalaegerszegen. Az ... bővebben
további hírek