Adys győzelmek az Országos Művészeti Versenyen

VII. Országos Textil-Bőr- Kézműves versenyt hirdetett a SZÍN - VONAL Alapfokú Művészeti Iskola Badacsonytomajról. A verseny célja: az alapfokú művészeti iskolák képző és iparművészeti ágán tanuló diákok textil- bőr és kézműves tudásának megismerése, a tanulók tárgytervező, kivitelező, eszközhasználó képességeinek, esztétikai igényességének, kreativitásának értékelése.

Iskolánkból Prenner Bianka /4.a/ és Andó Liza /5.b/ sikeresen szerepelve az elődöntő feladatain bejutottak az országos döntőbe!

Két feladat alkotása várt rájuk, melyet az online rendszer alatt is folyamatosan idejüket beosztva próbálták kivitelezni.

A szabadon választott feladat egy külső, vagy belső térben funkcionáló tárgy készítése volt. Bianka biciklikerékből kialakított SZÉLFORGÓT készített viaszbatik technikával, LIZA pedig NAPÓRÁT alkotott kavicsmozaik technikával.

A kötelező feladat öltözet kiegészítő, TÁSKA tervezése, majd elkészítése volt.

A rengeteg munkát felölelő alkotások esztétikus megjelenése megnyerte a zsűri tetszését , így Liza 1., Bianka pedig 2. helyezést ért el!!!

GRATULÁLUNK!!!

Felkészítő tanár: Némethné Balogh Ildikó