Az előzetes egyeztetéssel és foglalással sikerült megszervezni túránkat a Falumúzeumba és az Olajipari Múzeumba.

Reggel, az indulást megelőzően  a gyerekek falatoztak abból a palacsintából, amellyel a szülők kedveskedtek nekünk az előző napon a gyermeknap alkalmából.

9.00 órakor  útnak indultunk. A Falumúzeumhoz vezető útszakaszon a gyerekek az "Iskolás leszek" című dalt énekelték. Erről videó is készült. Ezután osztályképeket is készítettünk a múzeum előtti szobornál.

Ezt követően tettünk egy rövid sétát a Falumúzeum területén, majd átsétáltunk az Olajipari Múzeumba. Itt a gyerekek birtokukba vették a játszótér játékait.

Az önfeledt kikapcsolódás után ebédre visszaérkeztünk az iskolába. Elfáradva, ám sok közös élménnyel gazdagodtak a tanulók, amely hozzájárult kis osztályközösségünk formálódásához.