keresés a weboldalon

Zalaegerszegi Ady Endre Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola

Goriziai barátok közt az Ady Endre Általános Iskola énekkara

ZALAEGERSZEG – Az Ady Endre Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola ének-zene tagozatának kórusa 25 éve ápol baráti kapcsolatot az olaszországi Gorizia Vittorio Locchi iskolájával. Perlakiné Vigh Valéria, szervező – kórusvezető a legutóbbi találkozóról számolt be lapunknak.

 

Az 1991-92-es tanévben utazhatott ki az iskola nagykórusa első ízben, s még abban az évben fogadta az olasz tanulók csoportját. A kórus mindig a helyi szervezésű fesztivál (Pueri Cantores, később Europa Insieme) idejére kapta a meghívást, ahol színvonalas műsorával rendre hatalmas sikert aratott. A szereplés mellett csodálatos kirándulásokban volt része tanulóinknak a környező vidék s a tenger felfedezésével.

Idén április 28. és május 2. között a goriziai diákok viszonozták előző évi látogatásunkat.

 

Az eddigi hagyományokat követve az egyik napon az adys és olasz diákok közös kiránduláson vettek részt a Balatonon. Balatonfüred és Tihany szépsége, a kikötő mind garantálja a felejthetetlen kikapcsolódást. Hát, ha még együtt teszik ezt magyar és olasz ismerősök! Még akkor is, ha a visszhang éppen nem működik Tihanyban.

Az olasz csoport szívesen látogatott el Keszthelyre is, ahol a kastély, a móló, a szépen felújított sétálóutca kínált maradandó élményt mindenki számára. Hévíz különösen nagy hatással volt vendégeinkre. A tanulóknak a legnagyobb kihívást és ugyanakkor páratlan élményt a családi nap jelentette, amikor minden család a saját elképzelése alapján választott úti célt.

Mondhatjuk, hogy a legnagyobb impulzust ez a nap adta egymás megismeréséhez és barátságok kialakulásához. Bizony, a következő reggelen a hazautazáshoz készülődve könnyes szemű kisdiákokat hoztak az iskola elé a fogadó családok. Köszönet illeti a magyar szülőket, családokat, akik mindent megtettek, hogy olasz vendégük jól érezze magát.

Öröm számunkra, hogy már 25 éve kapcsolatban vagyunk a goriziai iskolával, s a cél mindig ugyanaz maradt: a másik kultúrájának, szokásainak megismerése, ami végül testvérvárosi kapcsolattá nőtte ki magát.

Programjaink megvalósításához támogatást kaptunk Balaicz Zoltántól, Zalaegerszeg polgármesterétől, a közgyűlés gazdasági, illetve oktatási, kulturális, ifjúsági és sport bizottságától, Zalaegerszeg Kultúrájáért Közalapítványtól, A Tanulókért, az Iskoláért Ady Alapítványtól és a Gyermekhangok Alapítványtól.

Perlakiné Vigh Valéria, szervező – kórusvezető

Forrás:http://zaol.hu/kultura/goriziai-baratok-kozt-1835923

 

2026 március 03 - kedd
Adó 1% 2026

... bővebben

2026 március 02 - hétfő
Arany János irodalmi csapatverseny

Zala vármegyei irodalmi csapatversenyen sikeresen szerepeltek gimnáziumi tanulóink. Előzetes feladatként illusztrációt kellett készíteni egy Arany János-műhöz, valamint felkészülni egy szabadon választott ... bővebben

2026 február 27 - péntek
„Tiszán innen, Dunán túl” jártunk…

A Tiszán innen Dunán túl országos népdaléneklési verseny, Szép Zalában születtem vármegyei fordulóján február 26-án vettünk részt, ahol diákjaink ismét ... bővebben

2026 február 23 - hétfő
Gimnáziumi rajzalkalmassági vizsga 2026. március 04. 8:00

Gimis felvételi_2026 feladat leírása Kedves 8.osztályos Felvételizők! ... bővebben

2026 február 19 - csütörtök
Szép magyar beszéd verseny

Szép magyar beszéd verseny A Zrínyi gimnáziumban rendezett Szép magyar beszéd verseny zalaegerszegi területi fordulóján I. helyezést ért el iskolánk tanulója, ... bővebben
további hírek