keresés a weboldalon

Zalaegerszegi Ady Endre Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola

Fűtéskorszerűsítés a zalaegerszegi Ady-iskolában

Megújult a Zalaegerszegi Ady Endre Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola egyes épületblokkjának teljes fűtési rendszere, erről tájékoztatták a sajtót kedden délelőtt.

Kajári Attila, a zalaegerszegi tankerület igazgatója a felújítás átadásakor jelezte, az elmúlt télen voltak fűtésgondok az Ady-iskolában, ezért szükségessé vált a rekonstrukció, amit nyáron végeztek el, s amelyre a tankerület és a városi önkormányzat együttesen 13 millió forintot költött.

Balaicz Zoltán, Zalaegerszeg polgármestere felidézte, noha az önkormányzat 10 éve nem fenntartója az iskolahálózatnak, de elemi kötelességének érzi a segítséget, az iskolák felújításában ezért mindig szerepet vállal. A városi, állami és tankerületi együttműködés eredményeképpen a legjobb oktatási infrastruktúrával rendelkező magyar város Zalaegerszeg, mondta a polgármester. Dr. Káldi Dávid, a városrész önkormányzati képviselője is köszönetet mondott a beruházás gyors lebonyolításáért. Czigány László, az Ady-iskola igazgatója reményét fejezte ki, hogy az oktatási intézmény a további szükséges felújítási munkák során is számíthat a fenntartó és a város támogatására.

Vigh László országgyűlési képviselő a 2023/2024-es tanév kezdéséhez kapcsolódva felidézte, hogy hosszú évek óta ingyenes tankönyvekkel támogatja a kormányzat a családokat. Arra figyelmeztetett, hogy az energiaárak a háború miatt továbbra sem lesznek alacsonyak, jó hír, hogy a hazai gáztározók 88 százalékig töltöttek.

A sajtótájékoztatón a polgármester és Flaisz Gergő, a Keresztury VMK igazgatója szólt arról is, hogy a szomszédos Városi Hangverseny- és Kiállítóterem fűtése tavasszal lecsatlakozhatott az Ady-iskola rendszeréről, a zsinagóga 16,5 millió forintos ráfordítással saját kazánokat kapott.

 

A teljes cikk az alábbi linkre kattintva olvasható:

https://www.zaol.hu/helyi-kozelet/2023/08/futeskorszerusites-a-zalaegerszegi-ady-iskolaban

futes1
futes2

2023 szeptember 21 - csütörtök
Gébárt 2023 címmel nyílt kiállítás az Ady-iskolában

Az intézmény diákjainak alkotásai tekinthetők meg . A tárlat anyaga múlt héten, a zalaegerszegi táborban készült, ahol a művészeti képzés elsősei ... bővebben

2023 szeptember 21 - csütörtök
Az Ady-iskola vizuális tagozatának elsőévesei egy hétig Gébártra jártak "iskolába"

Sokéves hagyományra tekint vissza az Ady Endre Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola történetében a vizuális tagozatos kisgimnazisták szabadtéri ... bővebben

2023 szeptember 20 - szerda
Tanulmányi sikerek az alsó tagozaton

A Tudásbajnokság mára az ország egyik legnagyobb és legrangosabb levelezős tanulmányi versenyévé vált. Diákjaink a tavalyi tanévben is nagyon szép ... bővebben

2023 szeptember 05 - kedd
Napközis Erzsébet-tábor az Ady iskolában

Augusztus végén már harmadik alkalommal vettem részt az iskolánkban szervezett Erzsébet- táborban, ahol osztálytársaimmal együtt tölthettem egy élményekben gazdag hetet. ... bővebben

2023 szeptember 04 - hétfő
Tanévnyitó 2023

„…hisszük, hogy friss szorgalmunk arany gyümölcsöt érlel maradék nyári tűzből, maradék nyári hévvel.” 2023. augusztus 31-én tartottuk iskolánk tanévnyitó ünnepélyét, amelyet Vilman Benedek és ... bővebben
további hírek