keresés a weboldalon

Zalaegerszegi Ady Endre Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola

Fűtéskorszerűsítés a zalaegerszegi Ady-iskolában

Megújult a Zalaegerszegi Ady Endre Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola egyes épületblokkjának teljes fűtési rendszere, erről tájékoztatták a sajtót kedden délelőtt.

Kajári Attila, a zalaegerszegi tankerület igazgatója a felújítás átadásakor jelezte, az elmúlt télen voltak fűtésgondok az Ady-iskolában, ezért szükségessé vált a rekonstrukció, amit nyáron végeztek el, s amelyre a tankerület és a városi önkormányzat együttesen 13 millió forintot költött.

Balaicz Zoltán, Zalaegerszeg polgármestere felidézte, noha az önkormányzat 10 éve nem fenntartója az iskolahálózatnak, de elemi kötelességének érzi a segítséget, az iskolák felújításában ezért mindig szerepet vállal. A városi, állami és tankerületi együttműködés eredményeképpen a legjobb oktatási infrastruktúrával rendelkező magyar város Zalaegerszeg, mondta a polgármester. Dr. Káldi Dávid, a városrész önkormányzati képviselője is köszönetet mondott a beruházás gyors lebonyolításáért. Czigány László, az Ady-iskola igazgatója reményét fejezte ki, hogy az oktatási intézmény a további szükséges felújítási munkák során is számíthat a fenntartó és a város támogatására.

Vigh László országgyűlési képviselő a 2023/2024-es tanév kezdéséhez kapcsolódva felidézte, hogy hosszú évek óta ingyenes tankönyvekkel támogatja a kormányzat a családokat. Arra figyelmeztetett, hogy az energiaárak a háború miatt továbbra sem lesznek alacsonyak, jó hír, hogy a hazai gáztározók 88 százalékig töltöttek.

A sajtótájékoztatón a polgármester és Flaisz Gergő, a Keresztury VMK igazgatója szólt arról is, hogy a szomszédos Városi Hangverseny- és Kiállítóterem fűtése tavasszal lecsatlakozhatott az Ady-iskola rendszeréről, a zsinagóga 16,5 millió forintos ráfordítással saját kazánokat kapott.

 

A teljes cikk az alábbi linkre kattintva olvasható:

https://www.zaol.hu/helyi-kozelet/2023/08/futeskorszerusites-a-zalaegerszegi-ady-iskolaban

futes1
futes2

2024 június 27 - csütörtök
Parkerdei túra

A gimnáziumi osztályok a tanév utolsó kedd délelőttjét a Parkerdőben töltötték. A túranap keretében 6 állomáson a fenntarthatósággal, madár-és faismerettel ... bővebben

2024 június 27 - csütörtök
Nyolcadikosaink ballagása 2024. június 21.

„Tanulni kell magyarul és világul, tanulni kell mind azt, ami kitárul, ami világít, ami jel: tanulni kell, szeretni kell.” Az utolsó napon, kánikulai időben ... bővebben

2024 június 25 - kedd
Határtalanul – Adys sikerek

Mint minden évben idén is megrendezésre került a többfordulós Határtalanul középiskolai Kárpát-medencei vetélkedősorozat, amelynek keretében honi és külhoni csapatok mérték ... bővebben

2024 június 25 - kedd
Változatos programok az utolsó tanítási héten a felsősöknek.

Az egész éves kemény munkát követően az utolsó héten változatos programokon vehettek részt diákjaink. A kínálatban szerepelt mozilátogatás, elsősegélynyújtási ismeretek ... bővebben

2024 június 20 - csütörtök
NYÁRI ÜGYELETI NAPOK

9.00 – 13.00 óráig   2024. július 3. (szerda) 2024. július 10. (szerda) 2024. július 17. (szerda) 2024. július 24. (szerda) 2024. július 31. (szerda) 2024. augusztus ... bővebben
további hírek