keresés a weboldalon

Zalaegerszegi Ady Endre Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola

Fűtéskorszerűsítés a zalaegerszegi Ady-iskolában

Megújult a Zalaegerszegi Ady Endre Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola egyes épületblokkjának teljes fűtési rendszere, erről tájékoztatták a sajtót kedden délelőtt.

Kajári Attila, a zalaegerszegi tankerület igazgatója a felújítás átadásakor jelezte, az elmúlt télen voltak fűtésgondok az Ady-iskolában, ezért szükségessé vált a rekonstrukció, amit nyáron végeztek el, s amelyre a tankerület és a városi önkormányzat együttesen 13 millió forintot költött.

Balaicz Zoltán, Zalaegerszeg polgármestere felidézte, noha az önkormányzat 10 éve nem fenntartója az iskolahálózatnak, de elemi kötelességének érzi a segítséget, az iskolák felújításában ezért mindig szerepet vállal. A városi, állami és tankerületi együttműködés eredményeképpen a legjobb oktatási infrastruktúrával rendelkező magyar város Zalaegerszeg, mondta a polgármester. Dr. Káldi Dávid, a városrész önkormányzati képviselője is köszönetet mondott a beruházás gyors lebonyolításáért. Czigány László, az Ady-iskola igazgatója reményét fejezte ki, hogy az oktatási intézmény a további szükséges felújítási munkák során is számíthat a fenntartó és a város támogatására.

Vigh László országgyűlési képviselő a 2023/2024-es tanév kezdéséhez kapcsolódva felidézte, hogy hosszú évek óta ingyenes tankönyvekkel támogatja a kormányzat a családokat. Arra figyelmeztetett, hogy az energiaárak a háború miatt továbbra sem lesznek alacsonyak, jó hír, hogy a hazai gáztározók 88 százalékig töltöttek.

A sajtótájékoztatón a polgármester és Flaisz Gergő, a Keresztury VMK igazgatója szólt arról is, hogy a szomszédos Városi Hangverseny- és Kiállítóterem fűtése tavasszal lecsatlakozhatott az Ady-iskola rendszeréről, a zsinagóga 16,5 millió forintos ráfordítással saját kazánokat kapott.

 

A teljes cikk az alábbi linkre kattintva olvasható:

https://www.zaol.hu/helyi-kozelet/2023/08/futeskorszerusites-a-zalaegerszegi-ady-iskolaban

futes1
futes2

2024 április 23 - kedd
Talent-Show a Landorhegyi Általános Iskolában

A zalaegerszegi Landorhegyi Általános Iskolában 2024. április 18-án – a „Landor Napok” idején – került sor a három kategóriában (vers, ... bővebben

2024 április 17 - szerda
XXXII. Teleki Pál Kárpát-medencei Földrajz-Földtan Verseny vármegyei döntő

Az idei tanévben újból jelenléti módon került megrendezésre a Teleki Pál földrajzverseny vármegyei fordulója. Most először a verseny történetében a ... bővebben

2024 április 17 - szerda
Öveges József Kárpát-medencei Fizikaverseny

Az Öveges József Kárpát-medencei Fizikaverseny 2023-2024. évi első fordulóját a diákok az iskolájukban írták meg. Az itt elért eredmények alapján ... bővebben

2024 április 17 - szerda
Költészetnapi kihívás: Szelfizz a versekkel!

Ebben az évben a költészet napját, április 11-ét rendhagyó módon ünnepeltük. Az 5-12. évfolyam tanulói az iskola 12 pontján kifüggesztve magyar, ... bővebben

2024 április 11 - csütörtök
Történelmi Konferencia az Ady Iskola Izsák Imre Alapítványa szervezésében

2024.03.22-én került sorra a hetedik Zala Vármegyei Középiskolai Történelmi Konferencia a Mathias Corvinus Collegium Zalaegerszeg Oktatási központ előadótermében Zalaegerszegen. Az ... bővebben
további hírek