keresés a weboldalon

Zalaegerszegi Ady Endre Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola

Farsang az alsó tagozaton

Az idei tanévben sem maradhatott el a diákjaink által talán legkedveltebb esemény, az iskolai alsós farsang. Szerencsére rendhagyó módon tudtuk megrendezni február 9-én a mulatságot.
Minden kisdiák szívét-lelkét beletéve készült erre a napra tanítóik segítségével. Tanulóink közül sokan voltak, akik már reggel jelmezbe bújtak és vidáman viselték az általuk választott öltözetet egész álló nap. Láthattunk köztük rengeteg ötletes, színes és igazán érdekes jelmezt. A délután már lázas készülődéssel telt, mindenki izgatottan várta bemutatót. Az osztályok felvonulását követően zenés produkciókkal kápráztatták el a közönséget. Voltak közöttük olyanok is, akik egyenöltözetben léptek fel. A sok ötletes jelmez között feltűntek hóemberek, minyonok, sportolók, csoki bonbonok és légiutaskísérők is. Voltak osztályok, akik színházi előadást varázsoltak a színpadra, néhányan pedig visszarepítettek minket a 2000-es és a 90-es évekbe. Fülbemászó és listavezető zeneszámok, színvonalas előadások, rengeteg móka és kacagás jól megalapozta a délután további részét. A nézőközönség tapssal és füttyszóval biztatott mindenkit.
A hangulat a tetőfokára emelkedett, amikor elérkeztünk az előadások zárószámához. A Reptér című sláger előadása után egy kis közös tánccal és fergeteges buli hangulattal zárult a felvonulás. Ezt követően minden osztály a saját termében folytatta a farsangolást. Különböző játékokkal, zenével, tánccal és eszem-iszommal fejeztük be a napot. Reméljük sikerült elűznünk végleg a telet, mi már nagyon várjuk a jó időt.
Alsó tagozat

 

 

IMG_0125
IMG_0124
IMG_0112
IMG_0111
IMG_0110
IMG_0109
Farsang 1c4
Farsang 1c3
422970708_1588609508551048_5318826384424806166_n
3_C
4_C
3_B
3_A
2_B
2_C
2_A
1_C

2024 április 23 - kedd
Talent-Show a Landorhegyi Általános Iskolában

A zalaegerszegi Landorhegyi Általános Iskolában 2024. április 18-án – a „Landor Napok” idején – került sor a három kategóriában (vers, ... bővebben

2024 április 17 - szerda
XXXII. Teleki Pál Kárpát-medencei Földrajz-Földtan Verseny vármegyei döntő

Az idei tanévben újból jelenléti módon került megrendezésre a Teleki Pál földrajzverseny vármegyei fordulója. Most először a verseny történetében a ... bővebben

2024 április 17 - szerda
Öveges József Kárpát-medencei Fizikaverseny

Az Öveges József Kárpát-medencei Fizikaverseny 2023-2024. évi első fordulóját a diákok az iskolájukban írták meg. Az itt elért eredmények alapján ... bővebben

2024 április 17 - szerda
Költészetnapi kihívás: Szelfizz a versekkel!

Ebben az évben a költészet napját, április 11-ét rendhagyó módon ünnepeltük. Az 5-12. évfolyam tanulói az iskola 12 pontján kifüggesztve magyar, ... bővebben

2024 április 11 - csütörtök
Történelmi Konferencia az Ady Iskola Izsák Imre Alapítványa szervezésében

2024.03.22-én került sorra a hetedik Zala Vármegyei Középiskolai Történelmi Konferencia a Mathias Corvinus Collegium Zalaegerszeg Oktatási központ előadótermében Zalaegerszegen. Az ... bővebben
további hírek