keresés a weboldalon

Zalaegerszegi Ady Endre Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola

Bűnmegelőzési program – A zaklatás

Osztályunkat az a megtiszteltetés érte, hogy a bűnmegelőzési program keretében részt vehettünk egy olyan interaktív színházi előadáson, amely napjaink egyik  gyakori  problémájával, a zaklatással foglalkozott.

Az előadás során egy fiú jelent meg egy iskola közelében lévő buszmegállóban. Ide menekült az iskolából, de nem derült ki pontosan, hogy ott mi történt, csak az, hogy bizonyos iskolatársai rendszeresen zaklatják őt.

Mindannyian bekapcsolódhattunk a színpadi eseményekbe mint a történet szereplői. Kinyilváníthattuk véleményünket, nem volt rossz vagy jó válasz. A segítő színészek kedvesek és közvetlenek voltak.

Ezt követően csoportmunkában dolgoztunk, és próbáltunk rájönni arra, hogy az egyes karakterek honnan tanulták viselkedésüket. A feladat az volt, hogy élőképekben mutassuk meg, hogy miért váltak ilyenné.

Miután ezzel végeztünk, pontokba kellett szednünk, hogy mit tehet egy pedagógus, egy szülő vagy egy közel álló személy a zaklatás megelőzésének érdekében. A végén boldogító üzeneteket írhattunk a főszereplőnek, amelyeket megtarthattunk vagy kiragaszthattunk a buszmegállóban.

Mindenki nagyon élvezte ezt a nem mindennapi programot, és reméljük, hogy a jövőben sok hasonló élményben lehet még részünk.

  1. ny/2 osztály

2024 február 27 - kedd
A soproni Bűvösvölgyben jártunk

Február 15-én 40 diákkal látogattunk el a soproni Bűvösvölgybe. A médiaértés-oktató központokat (Budapesten, Sopronban és Debrecenben működik a program) a ... bővebben

2024 február 27 - kedd
Köszönet

Tisztelt Szülők! Engedjék meg, hogy megköszönjem A Tanulókért és az Iskoláért Ady Alapítvány kuratóriumának és a magam nevében, hogy hozzájárultak alapítványi ... bővebben

2024 február 26 - hétfő
A „Tiszán innen-Dunán túl" népdaléneklési verseny vármegyei fordulóján voltunk

A hagyományos, országos verseny XX. jubileumi rendezvényére a zalaegerszegi Liszt iskolában került sor 2024. február 22-23-án. A verseny vármegyei fordulóján ... bővebben

2024 február 26 - hétfő
Dobogós helyezéseket értek el az adys diákok

A Zalaegerszegi Pedagógiai Oktatási Központ a Madách-emlékév alkalmából irodalmi vetélkedőt szervezett a Zala vármegyei középiskolások számára. A „Madách 200” verseny három ... bővebben

2024 február 22 - csütörtök
Érettségi témakörök 2024

Angol nyelv érettségi témakörök Biológia érettségi témakörök Földrajz érettségi témakörök Magyar nyelv és irodalom érettségi témakörök 12.A Magyar nyelv és irodalom érettségi témakörök 12.B Német ... bővebben
további hírek