keresés a weboldalon

Zalaegerszegi Ady Endre Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola

Bűnmegelőzési program – A zaklatás

Osztályunkat az a megtiszteltetés érte, hogy a bűnmegelőzési program keretében részt vehettünk egy olyan interaktív színházi előadáson, amely napjaink egyik  gyakori  problémájával, a zaklatással foglalkozott.

Az előadás során egy fiú jelent meg egy iskola közelében lévő buszmegállóban. Ide menekült az iskolából, de nem derült ki pontosan, hogy ott mi történt, csak az, hogy bizonyos iskolatársai rendszeresen zaklatják őt.

Mindannyian bekapcsolódhattunk a színpadi eseményekbe mint a történet szereplői. Kinyilváníthattuk véleményünket, nem volt rossz vagy jó válasz. A segítő színészek kedvesek és közvetlenek voltak.

Ezt követően csoportmunkában dolgoztunk, és próbáltunk rájönni arra, hogy az egyes karakterek honnan tanulták viselkedésüket. A feladat az volt, hogy élőképekben mutassuk meg, hogy miért váltak ilyenné.

Miután ezzel végeztünk, pontokba kellett szednünk, hogy mit tehet egy pedagógus, egy szülő vagy egy közel álló személy a zaklatás megelőzésének érdekében. A végén boldogító üzeneteket írhattunk a főszereplőnek, amelyeket megtarthattunk vagy kiragaszthattunk a buszmegállóban.

Mindenki nagyon élvezte ezt a nem mindennapi programot, és reméljük, hogy a jövőben sok hasonló élményben lehet még részünk.

  1. ny/2 osztály

2022 május 18 - szerda
Madarak és fák napja

május 10. "...évente egy nap szenteltessék a madarak és fák védelmében." Herman Ottó   Nyolcadik éve a várossal együtt ünnepeljük a madarak és ... bővebben

2022 május 13 - péntek
Gimnáziumi beiratkozás a 2022/2023-as tanévre

2022. június 23. csütörtök 8.00-14.00 Tisztelt Szülők! Kedves Diákok! A Zalaegerszegi Ady Endre Általános Iskola, Gimnázium és AMI a 2022/2023-as tanévre felvett ... bővebben

2022 május 11 - szerda
Csokonai Alapműveleti Verseny

Néhány év kihagyás után ismét megrendezték Keszthelyen a Csokonai Alapműveleti Verseny megyei fordulóját. 2022. május 9-én volt a megmérettetés, ahová ... bővebben

2022 május 11 - szerda
Egyéni fogadóórák ideje 2021/2022-es tanév

Név Időpont Hely 1. Ambrus László hétfő 5.óra 2. Babati Attila hétfő 9.óra 3. Bertókné Bangó Ildikó kedd 3.óra 4. Bicsák Ágota csütörtök 5.óra 5. Borsos Andrea csütörtök 1.óra 6. Borsosné Varga Ágnes hétfő 3.óra 7. Bódisné Molnár Helga szerda 3.óra IV.blokk/földszint tanári szoba 8. Budai ... bővebben

2022 május 10 - kedd
Osztálykirándulások a felső tagozatban

Iskolánkban hagyomány, hogy az érettségi szünet egyik napján a felső tagozatos diákok osztálykiránduláson vesznek részt. Mivel a járványhelyzet miatt két ... bővebben
további hírek