keresés a weboldalon

Zalaegerszegi Ady Endre Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola

Bűnmegelőzési program – A zaklatás

Osztályunkat az a megtiszteltetés érte, hogy a bűnmegelőzési program keretében részt vehettünk egy olyan interaktív színházi előadáson, amely napjaink egyik  gyakori  problémájával, a zaklatással foglalkozott.

Az előadás során egy fiú jelent meg egy iskola közelében lévő buszmegállóban. Ide menekült az iskolából, de nem derült ki pontosan, hogy ott mi történt, csak az, hogy bizonyos iskolatársai rendszeresen zaklatják őt.

Mindannyian bekapcsolódhattunk a színpadi eseményekbe mint a történet szereplői. Kinyilváníthattuk véleményünket, nem volt rossz vagy jó válasz. A segítő színészek kedvesek és közvetlenek voltak.

Ezt követően csoportmunkában dolgoztunk, és próbáltunk rájönni arra, hogy az egyes karakterek honnan tanulták viselkedésüket. A feladat az volt, hogy élőképekben mutassuk meg, hogy miért váltak ilyenné.

Miután ezzel végeztünk, pontokba kellett szednünk, hogy mit tehet egy pedagógus, egy szülő vagy egy közel álló személy a zaklatás megelőzésének érdekében. A végén boldogító üzeneteket írhattunk a főszereplőnek, amelyeket megtarthattunk vagy kiragaszthattunk a buszmegállóban.

Mindenki nagyon élvezte ezt a nem mindennapi programot, és reméljük, hogy a jövőben sok hasonló élményben lehet még részünk.

  1. ny/2 osztály

2023 június 06 - kedd
Pedagógusnapi elismerés

Iskolánk gimnáziumi magyartanárnője, KOVÁCS JÓZSEFNÉ a mai napon pedagógusnapi elismerésben részesült a városi ünnepségen. Ezen alkalomból emléklapot vehetett át Balaicz ... bővebben

2023 június 02 - péntek
Siker az Esélyteremtő vármegyei matematika versenyen

A Zala vármegyei Pedagógiai Oktatási Központ által először megrendezett megyei matematika versenyen remek eredmények születtek. Varga Dóra 6.a osztályos tanuló az ... bővebben

2023 június 02 - péntek
Véleményfelmérés az étkeztetési szolgáltatásról- I. félév - diákok és szülők részére

A véleményfelmérés az alábbi linkekre kattitnva elérhető: https://www.surveymonkey.com/r/zalaegerszeg_diak_kerdoiv2023 https://www.surveymonkey.com/r/zalaegerszeg_szulo_kerdoiv2023 Link érvényességi ideje: 2023.07.03. ... bővebben

2023 május 30 - kedd
Hungarikum vetélkedő Lakiteleken

Intézményünk 10. A osztályából három tanuló Farkas Máté, Nagy Natália és Szabó Barabás részt vett a novemberben induló Értékek, kincsek, ... bővebben

2023 május 30 - kedd
„Das große D-A-CH-Quiz” német nyelvű megyei országismereti verseny

A Kölcsey Ferenc Gimnázium által 2023. május 24-én megrendezett „Das große D-A-CH-Quiz” német nyelvű megyei országismereti versenyen iskolánk két csapata ... bővebben
további hírek