keresés a weboldalon

Zalaegerszegi Ady Endre Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola

Benépesült az Ady-vár!

Péntek délután szokatlanul nagy nyüzsgés volt iskolánkban, ugyanis ekkor tartottuk a hagyományos Ady-vár projektünk soron következő programját. A folyosókat nagycsoportos ovisok lepték el, akiket a tanító nénik nagy szeretettel vártak. Az intézményünk iránt érdeklődők megismerkedhettek az iskola épületével, a leendő első osztályos tanító nénikkel, valamint játékos foglalkozásokon vehettek részt. Ha kedvük tartotta kézműveskedhettek, színezhettek, „emléktárgyakat” készíthettek . A leghosszabb sor a digitális játékok elnevezésű termünk előtt kígyózott, de hasonló lelkesedéssel vették birtokukba a gyerkőcök a  tánctermet is, ahol egy kacifántos akadálypálya várta őket. A Táncoló talpak termünkből hangos nevetés, éneklés hallatszódott ki, ami hozzátartozik a körjátékok és a néptánc hangulatához. Aki még nem fáradt el, kipróbálhatta logikáját és talpraesettségét a furfangos észpörgető feladatokban is. A mai világban nélkülözhetetlen a nyelvismeret. A kicsik az oviban szerzett tudásukat csillogtathatták meg angol és német nyelven. Zenekuckónk szintén nagy népszerűségnek örvendett. Az érdeklődő gyerekekből pillanatok alatt kis zenekar alakult, előkerültek a ritmushangszerek, melyek éneklésüket színesítették. Reményeink szerint vendégeink szebbnél szebb élményekkel és csodás alkotásokkal tértek haza erről a jó hangulatú délutánról. Köszönjük, hogy részesei voltak ennek a programnak és szeretettel várunk minden érdeklődőt további eseményeinkre is!

 

 

IMG-1951
IMG-1948
IMG-1947
IMG-1944
IMG-1943
IMG-1942
IMG-1941
IMG-1940
IMG-1939

2023 október 04 - szerda
Siófoki hajókirándulás

2023. 09. 28-án iskolánk hetedik osztályos tanulói balatoni hajókiránduláson vehettek részt egy pályázat keretében. Az egész napos aktív foglalkozáson játékos ... bővebben

2023 október 03 - kedd
Megszépült a könyvtárunk

Iskolánk nagy alapítványa, ,,A Tanulókért és Az Iskoláért Ady Alapítvány" támogatásával és hozzájárulásával az idei tanévre megszépültek könyvtárunk puffjai, amit ... bővebben

2023 szeptember 25 - hétfő
Szülői összefogással szépül az Ady-iskola kerítése

2023. szeptember 24. vasárnap, 18:01 ZalaMédia Címkék: Ady Endre Általános Iskola, Gimnázium és AMI, Felújítás A szülők összefogásával kezdődött el a zalaegerszegi Ady-iskola ... bővebben

2023 szeptember 21 - csütörtök
Gébárt 2023 címmel nyílt kiállítás az Ady-iskolában

Az intézmény diákjainak alkotásai tekinthetők meg . A tárlat anyaga múlt héten, a zalaegerszegi táborban készült, ahol a művészeti képzés elsősei ... bővebben

2023 szeptember 21 - csütörtök
Az Ady-iskola vizuális tagozatának elsőévesei egy hétig Gébártra jártak "iskolába"

Sokéves hagyományra tekint vissza az Ady Endre Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola történetében a vizuális tagozatos kisgimnazisták szabadtéri ... bővebben
további hírek