keresés a weboldalon

Zalaegerszegi Ady Endre Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola

Az Ady-hét sportversenyei

A testnevelési munkaközösség 5 versenyt rendezett a tanulóknak.
A versenysorozatot az alsós tanulók kezdték. Sor- és váltóversenyen vettek részt. Váltókarikával és különböző sportszerekkel, ügyességben és gyorsaságban mérték össze erejüket.
A felsős tanulóknak atlétika jellegű versenyszámokat hirdettünk. Az osztályoknak 3 próbát kellett teljesíteni: körös váltóversenyen (8 fős), szembe váltóban (8 fős) és helyből távolugrásban (1 fiú,1 lány). Minden évfolyamon bajnokot hirdettünk. 1. helyezést értek el az 5.a, a 6.c, 7.b és a 8.c osztályok.
Az 5-6. évfolyam teremlabdarúgásban versenyzett. 4 osztály jelentkezett a megmérettetésre. A körmérkőzések során minden csapat játszott egymással. A legtöbb győzelmet a 6.b osztály szerezte, így ők lettek az elsők.
A gimnáziumi osztályoknak röplabda házibajnokságot hirdettünk.
A 9.ny és 9.b osztályon kívül minden osztály képviseltette magát. Az az osztály lett a nyertes, amely a legtöbb győzelmet szerezte. Egy mérkőzés 1 nyert szettig tartott és legalább 15 pontot kellett elérni (2 pont különbséggel). Ezek alapján a 11.a osztály érdemelte ki gimnáziumunk bajnoki címét.
Különlegességnek számított az asztalitenisz, melyre bárki nevezhetett. 2 kategóriában hirdettünk győztest, diák és felnőtt korcsoportban. 23 fő jelentkezett a versenyre. A diákok versenyét Varga Gábor 8.a osztályos tanuló, a felnőttekét Jandóné Kustán Eszter nyerte.
A versenyek jó hangulatban, buzdításoktól zengve zajlottak. Elmondhatjuk, hogy a szürke hétköznapokból kizökkenve mindenki szívesen engedte ki a „gőzt” és aktivizálta magát. Futott, ugrott, labdázott, esetenként csúszott-mászott. A győztes osztályok csokoládé díjazásban részesültek, asztaliteniszezőink emléktárgyat kaptak.
A munkaközösség nevében írta: Fehér Anette
Zalaegerszeg, 2023. december 4.

 

 

IMG_2034
IMG_2033
IMG_2035
IMG_2030
IMG_2027

2024 február 27 - kedd
A soproni Bűvösvölgyben jártunk

Február 15-én 40 diákkal látogattunk el a soproni Bűvösvölgybe. A médiaértés-oktató központokat (Budapesten, Sopronban és Debrecenben működik a program) a ... bővebben

2024 február 27 - kedd
Köszönet

Tisztelt Szülők! Engedjék meg, hogy megköszönjem A Tanulókért és az Iskoláért Ady Alapítvány kuratóriumának és a magam nevében, hogy hozzájárultak alapítványi ... bővebben

2024 február 26 - hétfő
A „Tiszán innen-Dunán túl" népdaléneklési verseny vármegyei fordulóján voltunk

A hagyományos, országos verseny XX. jubileumi rendezvényére a zalaegerszegi Liszt iskolában került sor 2024. február 22-23-án. A verseny vármegyei fordulóján ... bővebben

2024 február 26 - hétfő
Dobogós helyezéseket értek el az adys diákok

A Zalaegerszegi Pedagógiai Oktatási Központ a Madách-emlékév alkalmából irodalmi vetélkedőt szervezett a Zala vármegyei középiskolások számára. A „Madách 200” verseny három ... bővebben

2024 február 22 - csütörtök
Érettségi témakörök 2024

Angol nyelv érettségi témakörök Biológia érettségi témakörök Földrajz érettségi témakörök Magyar nyelv és irodalom érettségi témakörök 12.A Magyar nyelv és irodalom érettségi témakörök 12.B Német ... bővebben
további hírek