keresés a weboldalon

Zalaegerszegi Ady Endre Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola

Az Ady-hét sportversenyei

A testnevelési munkaközösség 5 versenyt rendezett a tanulóknak.
A versenysorozatot az alsós tanulók kezdték. Sor- és váltóversenyen vettek részt. Váltókarikával és különböző sportszerekkel, ügyességben és gyorsaságban mérték össze erejüket.
A felsős tanulóknak atlétika jellegű versenyszámokat hirdettünk. Az osztályoknak 3 próbát kellett teljesíteni: körös váltóversenyen (8 fős), szembe váltóban (8 fős) és helyből távolugrásban (1 fiú,1 lány). Minden évfolyamon bajnokot hirdettünk. 1. helyezést értek el az 5.a, a 6.c, 7.b és a 8.c osztályok.
Az 5-6. évfolyam teremlabdarúgásban versenyzett. 4 osztály jelentkezett a megmérettetésre. A körmérkőzések során minden csapat játszott egymással. A legtöbb győzelmet a 6.b osztály szerezte, így ők lettek az elsők.
A gimnáziumi osztályoknak röplabda házibajnokságot hirdettünk.
A 9.ny és 9.b osztályon kívül minden osztály képviseltette magát. Az az osztály lett a nyertes, amely a legtöbb győzelmet szerezte. Egy mérkőzés 1 nyert szettig tartott és legalább 15 pontot kellett elérni (2 pont különbséggel). Ezek alapján a 11.a osztály érdemelte ki gimnáziumunk bajnoki címét.
Különlegességnek számított az asztalitenisz, melyre bárki nevezhetett. 2 kategóriában hirdettünk győztest, diák és felnőtt korcsoportban. 23 fő jelentkezett a versenyre. A diákok versenyét Varga Gábor 8.a osztályos tanuló, a felnőttekét Jandóné Kustán Eszter nyerte.
A versenyek jó hangulatban, buzdításoktól zengve zajlottak. Elmondhatjuk, hogy a szürke hétköznapokból kizökkenve mindenki szívesen engedte ki a „gőzt” és aktivizálta magát. Futott, ugrott, labdázott, esetenként csúszott-mászott. A győztes osztályok csokoládé díjazásban részesültek, asztaliteniszezőink emléktárgyat kaptak.
A munkaközösség nevében írta: Fehér Anette
Zalaegerszeg, 2023. december 4.

 

 

IMG_2034
IMG_2033
IMG_2035
IMG_2030
IMG_2027

2024 június 13 - csütörtök
Gyöngybagolyvédelmi Alapítvány különleges iskolai „tanórája

A Madarak és fák napjának megrendezése hagyomány iskolánkban. Ebben az évben a Gyöngybagolyvédelmi Alapítvány különleges iskolai „tanóráján” vehettek részt erre ... bővebben

2024 június 13 - csütörtök
A Zala-Müllex Kft. a Zalaegerszegi Élménypark Kft.-vel közösen környezetvédelmi vetélkedőt hirdetett

A Zala-Müllex Kft. a Zalaegerszegi Élménypark Kft.-vel közösen környezetvédelmi vetélkedőt hirdetett a Föld napja alkalmából általános iskolások részére. A csapatversenyt ... bővebben

2024 június 13 - csütörtök
2024. április 22. : a Föld napja

Ebben a tanévben a Föld napját, április 22-én ünnepeltük meg, felhívva tanulóink figyelmét a Föld természeti környezetének megóvására. Iskolánk bejáratánál plakátokat ... bővebben

2024 június 07 - péntek
GIMNÁZIUMI BEIRATKOZÁS A 2024/2025-ÖS TANÉVRE

Gimnáziumi beiratkozás a 2024/2025-ös tanévre 2024. június 26. szerda 8.00-14.00 Tisztelt Szülők! Kedves Diákok! A Zalaegerszegi Ady Endre Általános Iskola, Gimnázium és AMI ... bővebben

2024 június 06 - csütörtök
A nemzeti összetartozás napja 2024

„Székelyek, ott a bércek, szikla mellén/ üljetek mellém! Magyarok ott a Tisza partján,/ magyarok ott a Duna partján/ magyarok ott a tót ... bővebben
további hírek