keresés a weboldalon

Zalaegerszegi Ady Endre Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola

A nemzeti összetartozás napja 2024

„Székelyek, ott a bércek, szikla mellén/ üljetek mellém!

Magyarok ott a Tisza partján,/ magyarok ott a Duna partján/

magyarok ott a tót hegyek közt / a bácskai szőlőhegyek közt,/

üljetek mellém!” (Dsida Jenő)

 

A nemzeti összetartozás napja 2024

Intézményünkben 2024. jún. 4-én ünnepeltük  a nemzeti összetartozás napját.

A magyar történelem e naphoz kapcsolódó eseményeit a 9.ny2 osztály tanulói (Németh Luca, Szabó Áron és Soós Elizabet) idézték fel számunkra.

Fontos, hogy őrizzük hagyományainkat országunk határain belül és kívül. Biczó Boglárka, Merth Babett (10. A) és Molnár Veronika (11.A) felvidéki népdalokat énekelt, Horváth Luca (9.Ny2) Dsida Jenő: Psalmus Hungaricus című költeményét szavalta el, majd Szabó Áron (9. Ny2) egy szilágysági cövekelő és zsibai verbunkos táncot adott elő.

Amíg a magyarság egészében megvan az összetartozás tudata, az egymásért érzett felelősség, az önző egyéni érdekek és anyagi javak hajszolása helyett a nemzet érdekeiért vállalt szolgálat, addig ez a nemzet erősödik.

A nemzeti összetartozást erősíti és segíti a Határtalanul program is. E program célja Magyarország határain kívül élő magyarság megismerése, valamint a magyarországi és a külhoni magyar fiatalok közti kapcsolatok kialakítása és  erősítése. Iskolánk élt ezzel a lehetőséggel. A 7. évfolyamos tanulóink két hete Erdély történelmi városait és nevezetességeit keresték fel a Határtalanul program keretében.. Ellátogattak a 13 aradi vértanú emlékművéhez, Bethlen Gábor erdélyi fejedelem szülőhelyére, sírhelyére, „Magos Déva várához”, Gyulafehérvárra és Vajdahunyadra is.

Megemlékező műsorunkat a Nélküled című zeneszámmal és közös kézfogással zártuk.

 

 

Kovács Józsefné

szaktanár

 

 

20240604_095619
20240604_095535
20240604_095441
20240604_094755
20240604_094718

2024 június 13 - csütörtök
Gyöngybagolyvédelmi Alapítvány különleges iskolai „tanórája

A Madarak és fák napjának megrendezése hagyomány iskolánkban. Ebben az évben a Gyöngybagolyvédelmi Alapítvány különleges iskolai „tanóráján” vehettek részt erre ... bővebben

2024 június 13 - csütörtök
A Zala-Müllex Kft. a Zalaegerszegi Élménypark Kft.-vel közösen környezetvédelmi vetélkedőt hirdetett

A Zala-Müllex Kft. a Zalaegerszegi Élménypark Kft.-vel közösen környezetvédelmi vetélkedőt hirdetett a Föld napja alkalmából általános iskolások részére. A csapatversenyt ... bővebben

2024 június 13 - csütörtök
2024. április 22. : a Föld napja

Ebben a tanévben a Föld napját, április 22-én ünnepeltük meg, felhívva tanulóink figyelmét a Föld természeti környezetének megóvására. Iskolánk bejáratánál plakátokat ... bővebben

2024 június 07 - péntek
GIMNÁZIUMI BEIRATKOZÁS A 2024/2025-ÖS TANÉVRE

Gimnáziumi beiratkozás a 2024/2025-ös tanévre 2024. június 26. szerda 8.00-14.00 Tisztelt Szülők! Kedves Diákok! A Zalaegerszegi Ady Endre Általános Iskola, Gimnázium és AMI ... bővebben

2024 június 04 - kedd
Osztálykirándulások 2024

3.b osztály kirándulása: https://adyiskola.hu/osztalykirandulas-3-b-osztaly/   8.c osztály kirándulása: https://adyiskola.hu/a-8-c-osztaly-osztalykirandulasa/   2.a osztály kirándulása: https://adyiskola.hu/sumegi-osztalykirandulas/   2.b osztály kirándulása: https://adyiskola.hu/osztalykirandulas-2-b/   3.a osztály kirándulása: https://adyiskola.hu/3-a-osztaly-kirandulasa/   5.a osztály kirándulása: https://adyiskola.hu/osztalykirandulas-5-a/   5.b osztály kirándulása: https://adyiskola.hu/kirandulas-a-kis-balaton-latogatokozpontban/ ... bővebben
további hírek