keresés a weboldalon

Zalaegerszegi Ady Endre Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola

A Madarak és fák napját ünnepeltük

E jeles nap alakalmából a 7-8. osztályosok és a gimnazisták csapatversenyen vehettek részt. A feladatok az év madara és év fája madár- és fafajokról, természetvédelmi értékükről, védelmükről szóltak. Mindkét korcsoportban nagy igyekezettel oldották meg a tanulók a feladatokat. Végül a 7-8. osztályosok közül a 8. a Ebihalak csapatának sikerült a legtöbb pontot elérni. A csapat tagjai: Bödör Veronika, Peresztegi Polli, Sabján Léna voltak. A gimnazista korcsoportban a 9. Ny/1 osztály Lurkók csapata nyert Gyalog Flóra, Farkas Tamara és Novák Szonja részvételével.

Minden résztvevő jutalomban részesült.

Emellett a legjobb eredményt elért 4 csapat tagjai jutalomkiránduláson vehettek részt, amelyre 2024. május 29-én került sor. A kirándulás célállomása a fenékpusztai Madárgyűrűző és Madármentő Állomás volt, ahol Benke Anikó tartott érdekes madárgyűrűzési bemutatót és ismeretterjesztő foglalkozást. Bepillantást nyerhettünk az állomás működésébe, megtudhattunk sok érdekességet a hazai madárgyűrűzés történetéről, céljáról, a hazai madárfajokról. Élőben láthattunk cserregő nádiposzáta, tengelic, fülemüle gyűrűzést.

Néhány kép a kirándulásról.

 

 

IMG_0611
IMG_0613
222
555
444
33
666
5555
888
7777
100
9999

2024 június 13 - csütörtök
Gyöngybagolyvédelmi Alapítvány különleges iskolai „tanórája

A Madarak és fák napjának megrendezése hagyomány iskolánkban. Ebben az évben a Gyöngybagolyvédelmi Alapítvány különleges iskolai „tanóráján” vehettek részt erre ... bővebben

2024 június 13 - csütörtök
A Zala-Müllex Kft. a Zalaegerszegi Élménypark Kft.-vel közösen környezetvédelmi vetélkedőt hirdetett

A Zala-Müllex Kft. a Zalaegerszegi Élménypark Kft.-vel közösen környezetvédelmi vetélkedőt hirdetett a Föld napja alkalmából általános iskolások részére. A csapatversenyt ... bővebben

2024 június 13 - csütörtök
2024. április 22. : a Föld napja

Ebben a tanévben a Föld napját, április 22-én ünnepeltük meg, felhívva tanulóink figyelmét a Föld természeti környezetének megóvására. Iskolánk bejáratánál plakátokat ... bővebben

2024 június 07 - péntek
GIMNÁZIUMI BEIRATKOZÁS A 2024/2025-ÖS TANÉVRE

Gimnáziumi beiratkozás a 2024/2025-ös tanévre 2024. június 26. szerda 8.00-14.00 Tisztelt Szülők! Kedves Diákok! A Zalaegerszegi Ady Endre Általános Iskola, Gimnázium és AMI ... bővebben

2024 június 06 - csütörtök
A nemzeti összetartozás napja 2024

„Székelyek, ott a bércek, szikla mellén/ üljetek mellém! Magyarok ott a Tisza partján,/ magyarok ott a Duna partján/ magyarok ott a tót ... bővebben
további hírek