keresés a weboldalon

Zalaegerszegi Ady Endre Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola

8.osztály ballagása 2019

Király Imre: Őrizd meg! (részlet)

Őrizd meg szemedben az ártatlan kéket, 
Az első lépések botladozását, 
S hagyd, hogy kísérjen rózsaszín nevetésed. 
S őrizd meg a csillagszámláló időt. 

Mert kell néha pár bolyhos emlék, 
Szótöredék, villanó mondatfoszlány, 
Hogy megtaláld elhagyott gyerekarcod 
S magadból egy darabot újra visszahozzál.

 

2019. június 14-én hatvannyolc nyolcadikos diáknak szólt az utolsó csengőszó az Ady iskolában.

A hetedikesek nevében Parrag-Hauzer Jázmin és Kulina Virág köszönt el a ballagó diákoktól.

Kardos Csenge a végzősök nevében szólt diáktársaihoz, a tanárokhoz. Verssel Szalai Réka, a Legyetek jók, ha tudtok című dallal az összes nyolcadikos búcsúzott az iskolától.  A ének tagozatos osztály a Játékkészítő című színdarab betétdalát énekelte, majd iskolánk igazgatójának ünnepi beszéde következett. A műsorközlő Kovács Gerda volt.

Czigány László, iskolánk igazgatója jutalomkönyveket adott át a kiemelkedő eredményeket elért nyolcadik osztályos tanulóknak.

 

Jutalmat kaptak a 8. a osztályból:

 

Nyolc éven át kitűnő bizonyítvánnyal zárt minden tanévet, valamint kiemelkedő sporteredményeket ért el , diákolimpiai és világkupabajnok : Tóth Alexa

Példamutató szorgalmáért, városi, megyei, területi versmondó és szépkiejtési versenyeken elért kiemelkedő eredményeiért, kulturális tevékenységéért  : Németh Anna Rebeka

Tanulmányi versenyeken elért eredményeiért  Zugor Krisztina, Kun Virág és Krompaszky Lilla

Kiemelkedő táncművészeti munkájáért : Hencsei Abigél, Franyó Lídia, Varga Mercédesz

Kiemelkedő közösségi munkájáért :Májer Cseperke , Németh Kíra, Magyar Petra, Kupó Heléna és Kardos Csenge

A diákolimpiákon több sportágban nyújtott kiemelkedő teljesítményéért :Tóth Alexa és Ács Alexandra

 

A 8. b osztályból:

 

Példamutató magatartásáért és szorgalmáért, közösségi munkájáért, magyar és angol nyelvi, biológiai és városi, megyei, területi versenyeken elért kiemelkedő eredményeiért  : Péntek Kitti

Közösségi és kulturális munkájáért, tanulmányi versenyeken elért eredményeiért: Szalai Réka

Kiemelkedő közösségi munkájáért , tanulmányi versenyeken való eredményeiért : Cseh Gellért Bence és Nagy Henrietta

A diákolimpiákon nyújtott kiemelkedő teljesítményéért : Szakály Gréta

 

A 8.c osztályból:

 

A megyei német, történelem, földrajz egyéni és csapatversenyeken, a Ladik médiavetélkedő megyei és regionális fordulóin elért kimagasló eredményeiért, műsorokban való közreműködéséért: Kraus Kolos és Sári Gergely

 

Közösségért végzett tevékenységéért, az iskolai és városi DÖK-ben végzett munkájáért, matematika, fizika, informatika és a Ladik médiavetélkedőn elért eredményeiért, kiemelkedő csapatmunkájáért: Szabó Levente

Közösségi és kulturális munkájáért, versenyeredményeiért: Csizmadia Emília és Laub Ádám László

Az ének-zene területén nyújtott kiemelkedő tevékenységéért, népdalversenyeken elért eredményeiért, kórusmunkájáért, kulturális tevékenységéért Molnár Klementina Dorina, valamint Csöngető Dóra Aliz, Domján Dominika, Horváth Veronika, Karvalics Lili Anna és Lahocsinszky Katalin

Közösségi munkájáért és példamutató magatartásáért: Bogár Cintia Boglárka, Németh Kíra és Zsédely Vivien

 

A Képzőművészeti Támogatási Alapítvány ebben az évben kiemelkedő képző- és iparművészeti alkotótevékenységéért jutalmazta a 8. osztályos diákokat: Péntek Kitti, Szalai Réka, Cseh  Gellért Bence, Zsimala Sára 8.b, Zugor Krisztina 8.a és Kraus Kolos 8.c osztályos tanulókat.

 

A Gyermekhangok Alapítvány jutalmát Horváth Margit, az alapítvány elnöke adta át a Kispacsirták énekegyüttes tagjainak: Csöngető Dóra, Domján Dominika, Horváth Veronika, Karvalics Lili, Lahocsinszky Katalin és Molnár Klementina 8. c osztályos tanulóknak.

 

A diákok jutalmazása után Czigány László igazgató úr köszönte meg azoknak a szülőknek az együttműködését, akik nyolc éven át folyamatosan segítették az iskolánkban folyó oktató- nevelő munkát.

 

A 8. a osztály szülői munkaközösségéből: József Anikónak, Némethné Balogh Ildikónak és Vipler Henriettának.

A 8. b osztály szülői munkaközösségéből: Borsos Andrásnénak és Nagy Andreának

A 8. c osztály szülői munkaközösségéből: Csizmadia Klárának, Krausné Bokor Bettinának és Hantos Csillának , Laub Lászlónak és Laub Lászlónénak.

 

2022 november 29 - kedd
A tanulmányi versenyek iskolai fordulójának díjazottjai az alsós humán munkaközösség versenyeredményei

  „Tarka lepke…” vers- és mesemondó verseny Somlai Nóra és Gyulai Bíborka Cecília 3.b osztályos tanulók képviselték iskolánkat. Sajnos helyezést nem értek el.   „Mesés ... bővebben

2022 november 29 - kedd
ADY HÉT Német nyelvi városi rejtvényfejtő verseny

Az ADY HÉT keretében csütörtök délután 14:00 órai kezdettel került sor a hagyományos német nyelvi városi rejtvényfejtő versenyre, amelyre városi ... bővebben

2022 november 29 - kedd
Alsó tagozatos diákok Ady megemlékezése

A videó megtekintéséhez kérem kattintson az alábbi linkre: https://youtu.be/AaV0AY4Ih58 ... bővebben

2022 november 29 - kedd
„Adventi hírnök friss fenyőág, Lobog az első gyertyaláng…”

Ezzel az énekkel köszöntötte a 2.c osztály Advent első napját. Rövid figyelemfelhívó ünnepségünkre 2022. november 28-án, hétfőn az első szünetben ... bővebben

2022 november 28 - hétfő
Tisztelgés iskolánk névadója, Ady Endre előtt

2022. november 22-én iskolánk tanárai és diákjai az Ady-szobor előtt emlékeztek meg a 145 éve született 20. századi költőről, iskolánk ... bővebben
további hírek