Iskolánk névadója, Ady Endre 1919. január 27-én halt meg Budapesten.
„…Nem láthatjátok többé mását,
emberformában élő társát
a Csodának, ki lánggal égett,
míg egy órában porrá égett.”
Iskolánk névadója, Ady Endre 1919. január 27-én halt meg Budapesten. Még 42. életévét sem töltötte be. Ma halálának 104. évfordulójára emlékeztünk a múzsájáról készült Léda-szobor előtt. A mottóként szolgáló versrészletet Ady Endre felesége, Boncza Berta (Csinszka) írta 1931 nyarán, tizenkét évvel a költő halála után a Vallomás a csodáról című költeményében. A versrészletet Krecsár Bianka 9. A osztályos tanuló szavalta el.
A műsorközlők (Horváth Katalin és Lóránt Barbara 10. A osztályos tanulók) arról tájékoztatták a megemlékezés résztvevőit, hogy Ady Endrét sokan szerették, de még többen bírálták, a politikusok közéleti cikkei, egyes pályatársai pedig költészete miatt.
Magánélete is viharos volt. A műsorközlők ismertették a költő Lédával és Csinszkával való kapcsolatát.
Végül megemlékeztünk arról, hogy Ady Endre különböző betegségeinek következtében 1919. január 27-én reggel negyed kilenckor hunyt el a budapesti Liget Szanatórium II. emeletének 30-as számú szobájában. A kormány „a nemzet halottjának” nyilvánította a költőt, és elhatározta, hogy temetéséről az állam gondoskodik. Január 29-én Ady holttestét a Nemzeti Múzeum gyászdrapériás előcsarnokában ravatalozták fel, a Kerepesi temetőbe helyezték örök nyugalomra. A nagy távolság és a kemény tél megakadályozta, hogy Ady szülei is részt vehessenek a temetésen, de a szülőfalujából jelen lévő református lelkész a sírhantról egy virágszálat hazavitt a gyászoló szülőknek.
A megemlékezés után a 109-es tanteremben az Elfogyni az ölelésben- Ady Endre szerelmei című művet tekinthették meg a 10-12. évfolyamos tanulók.
A Madách Színház Írók-sorsok-szerelmek címmel új online sorozatot indított útjára. A program a XX. század legismertebb magyar íróinak életét és szerelmi történeteit dolgozza fel film-szín-játékok formájában. A film-szín-játék a Léda-, a Csinszka-szerelmen kívül feldolgozza Ady Dénes Zsófiához fűződő viszonyát is.
A megemlékezés szervezője Kovács Józsefné tanárnő volt.