Tanévnyitó ünnepély 2015

„Mi vár rám az iskolában,
úgy szeretném tudni,”

A Himnusz közös eléneklése után Kovács Barbara versét Bot Jázmin és Horváth Krisztina elsős kisdiákok mondták el, majd a kiskórus Kodály Zoltán Ábécé-nótáját adta elő.

Ezután Czigány László igazgató úr köszöntötte a kis elsősöket és a gimnázium elsőéveseit, az iskola tanárait, tanulóit, valamint a szülőket. Többek között az előző tanév nyolcadikosainak és végzős gimnazistáinak szép felvételi eredményeiről beszélt. A tanárok és a szülők iránti tiszteletre, szorgalmas tanulásra biztatta a diákokat, hogy el tudják érni a céljaikat. Megköszönte a szülők támogatását, s az iskolaépület energetikai korszerűsítéséről is tájékoztatta az egybegyűlteket.

Az igazgató úr tanévnyitó gondolatai után Kiss Csenge, 6.a osztályos tanuló Majtényi Erik versével búcsúztatta a nyarat, és köszöntötte az új tanévet.

„S hogy visszazeng még bennünk
tengerpart, sátortábor
mozgalmas, szép nyüzsgése
most is, iskolanyitáskor,
s hisszük, hogy friss szorgalmunk
arany gyümölcsöt érlel
maradék nyári tűzből,
maradék nyári hévvel
.”

Az ünnepély Balázs Árpád kórusművével zárult, melyet a kiskórus lelkes előadásában hallhattunk.

„Itt állunk most újra, diáktársak, együtt.
Kézenfogva kísér a nyár íze még.
Szünetünk véghez ért, a szeptembert köszöntjük,
Kíváncsian állunk elé: hát hajrá, új tanév!”

(Vesztergom Andrea)