Gólyaavató

2021. október 11-től 15-ig tartott az avató.

A hétfői napon reggeli tornával vette kezdetét a programsorozat, ezen mindenki alaposan bemelegítette izmait, s közben jókat kacagtunk Mátyáson, aki az iskola épületének lépcsőjén mutatta be Rubint Réka videója alapján összeállított gyakorlatát.

Kedd délelőttre kincskeresést szerveztünk a 4 osztálynak. A megfejtésekben rejtettük el, hogy a következő napon mi lesz a feladat számukra. Mindannyian izgatottan keresgéltek, időnként már túl hangosan is. A leggyorsabban a 9. NY2 találta ki, hogy szerdán „babanap” lesz, ami azt jelentette, hogy mindenkinek pizsamában, masnikkal a hajában kell megjelennie. Hatalmas jókedv, vidámság uralkodott az egész iskolában.

Ami pedig a pénteki napot illeti, ott aztán szem nem maradt szárazon!

A tornateremben megrendezett gólyaavató nagyon színes s jó feladatokkal telt el. A közönség tapsolt, ujjongott. A terem tarka színekben pompázott. Voltak, akik kalóznak, zombinak öltöztek, sőt Aladdin, motoros és szörfös jelmezek is voltak.

Az osztályok először előadták kreatív, bemutatkozó táncukat, amire egész héten készültek. A zsűri közben egy asztal mögül figyelte az eseményeket, s adták a jobbnál jobb pontokat. A ritmusérzék, koreográfia minden osztálynál nagyon „menő” volt, a cigánykeréktől az emelésekig.

A rengeteg szellemes feladat után elérkezett az eredményhirdetés, a legizgalmasabb pillanatok egyike. „Mikor mondják ki az én osztályom?˝-izgultak gólyák.

Erre viszont még várniuk kellett egy picit, mert ezt megelőzte a legfontosabb dolog: a fogadalom. A gólyák felálltak helyükről, megfogták egymás vállát, felemelték a lábukat, megfogták fülüket, s elmondattuk velük az esküt.

A pontokat összesítve meglett a végeredmény.  A nyertes pedig a 9. a lett.

Nagy gratuláció járt az összes diáknak és a résztvevő tanároknak!

Lisztes Gréta Dorka 10/a                                                             2021.10.20.