Zenei világnap

Minden évben élő zenével és a zenéről szóló versekkel ünnepeljük október elsejét, de helyszűke miatt nem minden osztály lehetett ennek a programnak közvetlen résztvevője az elmúlt időszakban. Idén az ünnepséget iskolánk udvarán rendeztük meg, így iskolánk valamennyi tanulója megtekinthette.

Szabó Lőrinc és Tóth János mellett Kodály Zoltán gondolatai hangzottak el a műsorban. Iskolánk két kórusa év eleje óta készült a napra, hogy dalaikkal színesítsék a műsort. A 8. osztályos Csivitelők énekegyüttes zalai népdalokat szólaltatott meg az ünnepen.

Újdonságként szolgált, hogy meghívtuk műsorunkba Horváth Károlyt és zenekarát. Ő volt és jelenlegi tanítványaival, valamint meghívott előadókkal érkezett megemlékezésünkre.  A hangulatos népdalcsokrok mellett Karcsi bácsi rögtönzött hangszerbemutatót is tartott. Sok diák táncra perdült a dalok hallatán, senki sem bírta ki mozgás nélkül műsorukat.

A program sikerét leginkább a szűnni nem akaró vastaps mutatta.

Az osztályok plakátokat is készítettek az ünnepre, amelyeket az aulában mindenki megtekinthetett. Nagyszerű, különleges képek, alkotások készültek, melyek mindennél jobban tükrözik a művészetek összekapcsolódását. Hiszen ugyanarról szólnak, csak más eszközökkel fejezik ki érzéseinket, gondolatainkat a világról, így a zenéről is.

Minden közreműködőnek és segítő nevelőnek köszönjük, hogy hozzájárultak az ünnep méltó köszöntéséhez!

Perlakiné Vigh Valéria, a műsor szerkesztője