Élménybeszámoló a Gébárti alkotóhétről

Művészeti táborunk első napján nagy örömmel érkeztünk a Gébárti tóhoz. A Kézművesek Házában régi, kézzel készített tárgyakat láttunk. A körbevezetés után megkaptuk a feladatunkat. Grafit ceruzával kellett megalkotnunk a tájat. Ez sokunknak kihívást jelentett.

Másnap diópáccal dolgoztunk, és így készítettük el a napi kiválasztott témánkat. Monokróm képeket hoztunk létre az ecsetünkkel.

A harmadik napon akvarellel festettünk. A tükröződést gyakoroltuk. Az utolsó munkáink fejlettebbek voltak, mint az előzőek.

Csütörtökön azt a technikát alkalmazhattuk, amelyik nehezebben ment, vagy ami szimpatikusabb volt.

Az utolsó napon a borús időben filmet néztünk az osztállyal. A film Jackson Pollockról szólt, aki egy új technikát teremtett. Ezen a napon mi is szabadjára engedhettük a fantáziánkat, a fröcsköléssel igazi remekművek születtek.

Nagyon örültünk ennek a lehetőségnek, hiszen művésztanárainktól, Monok Balázs és Tánczos György tanár uraktól sokat tanultunk, valamint megismerhettük az osztálytársainkat.

Krecsár Bianka és Joó Koppány 9ny1 osztályos tanulók