Karnyújtásnyira a történelem

Karnyújtásnyira  a történelem.

Örök pecsét rajta: a töméntelen

Piros vér. Csak a vér.

Örök szabadságvetemény.

Lyukas zászlók – fegyverek.

Örömmámor – reszketek.

Zászlók – sok-sok zászló!

És a vég: magyarok friss vére

S a feltámadás reménye.

(Dömötörfi Nóra)

Megemlékezésünk az 1956-os forradalom és szabadságharc 64. évfordulóján

Az idei évben a koronavírus-járvány miatt a szokásos ünneplésünk helyett online műsorral készültünk.

A 9.b osztály tanulói versekkel, szavalókórussal, prózai részletekkel elevenítették föl  történelmünk   dicső eseményeit.

A megemlékezés fontos része volt a zalaegerszegiek visszaemlékezéseinek ismertetése és a forradalom jelképes felidézése táncjelenettel. Műsorunkat korabeli dokumentumfilmek részleteivel színesítettük.

Nemzeti ünnepünk forgatókönyvét összeállította Dömötörfi Nóra, a felvételeket Budai Tibor, Király Richárd és Monok Balázs készítette.

Megtekinthető iskolánk honlapján, facebook-oldalán és a Youtube –on is az alábbi linkre kattintva: