Karácsonyi műsor a város óvodásainak

Az Ady iskola komplex és zenés színház tagozata színes műsorral készült - a hagyományokhoz híven – az ovisoknak rendezett az ünnepi délelőttre, december 11-ére. Kicsik és nagyobbak a karácsonyi áhítat szellemében szorgalmasan próbáltak, hogy  produkciójukkal emlékezetes perceket szerezzenek az apró gyerekekből álló közönségnek.

Az elsős, zenés színjátszó tagozatos osztály műsorában a karácsonyi gyerekdalok mellett József Attila Betlehemi királyok című  verse szerepelt, melyet Gerencsérné Pungor Zsuzsanna tanárnő tanított be a kicsiknek.

A második és harmadik komplex osztályok népénekek, népszokásdalokból álló táncos műsort adtak elő. A negyedikesek csillagozással  elevenítették fel a betlehemi születésről szóló „betlehemes” évezredes hagyományát.

A dalcsokrok és a koreográfiák összeállítását Gellért Réka  tanárnő készítette, a betanításukban Széllné Cseh Judit pedagógiai asszisztens segítette munkáját.

A műsor végén  Rajzó Ildikó balettmester Claude Debussy  Passepied zeneművére "Játékok" címmel készített koreográfiáját láthatták a kis óvodások. A  főszerepben Molnár Maja táncolt.

A kisgyerekek kísérőikkel nagy figyelemmel kísérték a Városi Hangverseny- és Kiállítóterem  feldíszített színpadán az adventi délelőtt zenés-táncos programját.