Ady városi versmondó verseny- 2019. november 18.

Szomorkás időben, ám lelkesen indult a csapatunk a Deák Ferenc Megyei Könyvtárba a több évtizedes hagyományokkal bíró Ady versmondó versenyre. Schorm Hanna (6.c), Frend Anna Mirjam (6.c), Németh Márk (7.c), Szitás Júlia (8.c) és Kovács Elizabet (9.Ny1) jutottak a városi fordulóba.

A könyvtár képviseletében Tóth Renáta igazgatóhelyettes szólt a megjelentekhez, majd iskolánk igazgatója, Czigány László köszöntötte az egybegyűlteket, s személyes emlékeit és fotóit osztotta meg a hallgatósággal az Ady által szeretett Kalotaszegről. Ezután egy kisfilmet néztünk meg, melyben elhangzott Ady Endre verse, A Kalota partján, amely a kalotaszentkirályi öreg hársfa árnyékában született.

A hangulatos megnyitó után a zsűri ismertette a verseny menetét: a kötelező versek bemutatásával kezdtünk, majd egy rövid szünet után a szabadon választott versekkel folytattuk a programot.

Amíg a zsűri visszavonult értékelni az elhangzottakat, addig a gyerekeket és a kísérőiket teával, ásványvízzel és pogácsával vendégeltük meg.

Az érdeklődők a várakozás közben Ady Endre életéről nézhettek meg egy filmet.

Az adys diákok idén is szép eredménnyel büszkélkedhettek:

5-6. évfolyamon Frend Anna Mirjam 1. helyezést és különdíjat kapott,

7-8. évfolyamon Németh Márk 2. helyezést,

9. évfolyamon Kovács Elizabet 3. helyezést ért el.

Köszönet a felkészítőknek, a diákoknak és a szervezőknek a színvonalas programért.

Zalaegerszeg, 2019. november 18.

Borsosné Varga Ágnes