Emlékezés a trianoni békediktátumra

99 évvel ezelőtt, 1920. június 4-én íratták alá Magyarországgal a trianoni békediktátumot, amely felszabdalta ezeréves határainkat, elcsatolta hazánk kétharmadát: Felvidéket, Kárpátalját, Erdélyt, Délvidéket, Vajdaságot, Muraközt és Őrvidéket.

Erre az eseményre emlékeztek a nyelvi előkészítő osztály diákjai: Czupók Fruzsina, Holes Viktória, Peterdi Bianka, Szarka Marcell, Székely Melinda, a 11. A osztályból Szirkovics Evelin és Bali Dorottya  szavalattal, a Pesti Napló korabeli tudósítójának írásával, gróf Apponyi Albert védőbeszédével,  valamint énekkel az iskola udvarán az adysok előtt.

A történelmi múlt felidézése után az 5. a és 5. b osztály tanulói vonultak fel történelmi zászlók kíséretében. Egy-egy optimizmust sugárzó, felemelő gondolatsorral:

/…/Megtanulom, megőrzöm
Tanítom, továbbadom
A szüleim nyelvét a gyerekeim hangján
Elkopni nem hagyom./…/

táplálták érzéseinket, hogy hiába élünk hét vagy nyolc ország területén, mégiscsak összetartozunk. Összeköt bennünket kultúránk, nyelvünk, hagyományaink.

A nemzeti összetartozás napja alkalmából rendezett ünnepséget a Magyarország című népdal zárta a Kispacsirták együttes előadásában, Perlakiné Vigh Valéria tanárnő vezetésével.

A műsort összeállította és betanította Fröhlich Ágota tanárnő.