A HÓD NAPJA

Az egykori Zala vármegye diákjainak XI. találkozója a nemzeti összetartozás jegyében

A hód napja elnevezéssel természetjáró akadályversenyt tartott 2019. május 31-én a Zalai Földrajzi Társaság. Idén tizenegyedik alkalommal hirdették meg a zalai és a szlovéniai magyar általános és középiskolás tanulók számára  ezt a rendezvényt. A diákoknak előzetes feladatként a témához kapcsolódó menetlevelet kellett készíteniük, zalai tájszavakat gyűjteniük, valamint zalai népdalokat megtanulniuk. A hét állomáson elméleti és ügyességi feladatok vártak a versenyzőkre. A kérdések kitértek a Cserta- és a Kerka-völgy természeti értékeire, a hódokra, Göcsej, Őrség és Hetés természeti és épített örökségére, hagyományaira, illetve Trianon Zala megye határait, népességét és gazdaságát érintő hatásaira.

Az általános iskolai kategóriában a Castorok csapata 4. helyen végzett, míg a középiskolások között a HÓDtolók a 3. helyen zárták a versenyt.

Castorok: Móricz Dávid, Török Tamás, Németh Brúnó. Felkészítő tanár: Passné Katarzsinszky Lídia

HÓDtolók: Tornyos Rózsa, Bodorkós Marcell, Kulcsár Nóra. Felkészítő tanár: Varga Zsuzsanna