X. Zalaegerszegi Gyermekkórus Fesztivál és Verseny

Június 1-jén rendezte meg Zalaegerszeg városa és a Városi Hangverseny- és Kiállítóterem a X. zalaegerszegi fesztivált. Iskolánk kórusai a kezdetektől résztvevői ennek a meghívásos alapon működő kórusversenynek. A műsor kiírásának megfelelően több zenei korszakból kellett kiválasztani a repertoárt, valamint mindig van kötelező és közös éneklésre kijelölt mű is.

6 kórus érkezett a versenyre, közülük a legtöbben magasabb óraszámban tanulják az ének-zenét. Gyönyörű előadásokat hallhattunk, ami miatt érdemes volt részt venni az eseményen. Iskolánk nagykórusának műsorában szerepelt kánon, madrigál, vidám török ballada és természetesen a kötelező mű.

A bemutatókat követően délután 14 órakor került sor a közös művek előadására. Csodálatosan szóltak a dallamok a zsinagógában a közel 300 diák együttes előadásában! Felemelő érzés volt, hogy részesei lehettünk a „nagy harmóniának”!

Énekkarunk különdíjat kapott az egységes, szép hangzásért, s aminek külön nagyon örültünk, hazavihettük iskolánk tanárának, Nagy Szilviának tűzzománc alkotását.

Köszönet illet minden gyermeket, akik együtt készültek és együtt énekeltek kórusunkban az eseményen!

Műsor: 1. Jubilate – kánon

2. Bárdos Lajos – Lukin László: Édesanyámhoz

3. Thomas Morley – Nádas Katalin: Ti édes májusfények

4. Daróci Bárdos Tamás: Üszküdárá – vidám ballada

Zongorán kísér: Dobos Sándor, a Zalaegerszegi Pálóczi Horváth Ádám Zeneiskola tanára

Ütőhangszeren közreműködik Laczó Erik, 7. c osztályos tanuló.

Vezényel: Perlakiné Vigh Valéria

Perlakiné Vigh Valéria