„Édes anyanyelvünk” nyelvhasználati verseny

,,A nyelv legyen hív, kész és tetsző magyarázója mindannak, amit a lélek gondol és érez”. /Kazinczy Ferenc/

A gimnazisták, szakgimnazisták és szakközépiskolások számára rendezett „Édes anyanyelvünk” nyelvhasználati verseny Zala megyei döntőjét 2019. április 11-én rendezték meg a Kölcsey gimnáziumban. A verseny kiíróit anyanyelvünk ápolása, a nyelvhasználat és a beszédkultúra fejlesztésének szándéka vezette.

A megmérettetés írásbeli részét elsősorban nyelvtani, helyesírási, nyelvhelyességi feladatok képezték, míg a szóbelin a szövegalkotást mérték különböző műfajokban, az ifjúságot érdeklő, aktuális témákban.

Az Ady Endre Gimnáziumot Takács Fanni 11.a osztályos tanuló képviselte, aki megyei 2. helyezést ért el, és ezzel részt vehet a verseny  Kárpát-medencei döntőjén 2019 őszén Sátoraljaújhelyen.

Gratulálunk Fanninak és felkészítő tanárának, Bangó Editnek a kitűnő eredményért.