Cyber Cyrano - interaktív osztályteremszínház az Ady iskolában

Az életkorunkhoz, problémáinkhoz kapcsolódó előadást láthattunk, arról, ahol életünk legtöbb idejét töltjük: az iskolában és a közösségi hálókon. A színdarabban leginkább a facebookra helyeződött a hangsúly, ami a szereplők életét fenekestül felforgatta.

Az egyik főszereplő Zsuzsi, a kilencedikes lány volt, akit Máté, az osztálytárs csípős megjegyzésekkel illetett, de ő ennek ellenére kedvelte őt. Az új lány (Heni), viszont másképp érdekelte Mátét, s amikor egyértelművé vált, hogy Heni is viszonozza a fiú érzelmeit, Zsuzsi féltékenységből kieszelt egy tervet.

Hamis facebook - oldalt készített és ezzel az álprofillal beláthatatlan következményekkel járó problémákat zúdított a „megviccelt” társakra és önmagára is.

A történet nem teljesen zárult le, hisz a 10 perces szünet után nekünk, diákoknak kellett eljátszanunk a tanárokból álló fegyelmi bizottságot, s nekünk kellett döntenünk  Zsuzsi büntetéséről, további sorsáról.

Utólag is nagyon köszönjük a társulat tagjainak, hogy eljöttek hozzánk és ilyen különleges élményben részesítettek minket.

Mészáros Aliz 7.c osztály