Óvodások a Zsinagógában az Ady iskola kiskoncertjén

Az alsó tagozatos komplex osztályok idén december 12-én tartották hagyományos hangversenyüket, melynek közönsége a város óvodásaiból verbuválódott. Dalaikat a szebbnél szebb magyar népdalokból, népénekekből választották egy-egy kis csokorba. Felkészítő tanáruk Petróczi- Gellért Réka tanárnő volt.

A közel félezer kis óvodás és az őket elkísérő óvó nénik először az elsőseinket pillanthatták meg a színpadon. A legkisebbjeink a dalaikat és a koreográfiát nagy szorgalommal, kitartással tanulták, óriási izgalommal készültek a produkciójukkal a délelőtti előadásra.

A másodikosok műsora következett ezután, amelyben magyar néptáncelemek is szerepeltek. A dudanóta táncos, vidám hangulata jól megfért a bensőséges dalok sorában.

A harmadikosok műsorában a haladó furulyaszakkör tagjai is bemutatkoztak. A  pásztorélet hagyományos hangszere érdekes színfoltja volt a délelőtti programnak.

A negyedikesek műsorukban a kis Jézus születésének történetét énekelték meg. Maguk készítették a díszletet is, munkájukat Némethné Balogh Ildikó tanárnő irányította.

Befejezésül a harmadikos, balett tagozatos osztály következett; vidám táncukkal a karácsony boldog, felszabadult pillanatait varázsolták a színpadra.  Felkészítő tanáruk Stefán Gábor volt.

A gyermekek tiszta szívvel megszólaló hangjai szálltak mindnyájunk lelkéhez közel, és érzéseinket, gondolatainkat erre a röpke órára ünneplőbe öltöztették.