Hagyományos művészeti bemutató

Idén június 4-én ismét bemutatót szerveztünk. Iskolánk diákjai évről évre ezen a napon mutatják meg két előadás keretében a művészetek iránti fogékonyságukat, azt a tudást, amelyet sok gyakorlással értek el tanáraik segítségével.

Az első előadáson  a tánc tagozat 1- 3.osztályosai klasszikus zenei aláfestésre balettmozdulatok harmóniájával varázsolták el a szülőkből, tanárokból álló nézőközönséget. Az osztályokat Stefán Gábor készítette fel.

A komplex tagozatosok néptáncprodukcióit Fábián Márta, Nótárné Somogyi Veronika és Rácz Petra tanította be. A legkisebbeket, a nagyobbacskákat, a hatalmas gyereksereget megmozgató lakodalmi forgatag és a népi játékok üde színfoltjai voltak mindkét előadásnak.

A 35 éve alakult zenei tagozat idén rendkívüli sikerekben gazdag tanévet zárt. Az országos versenyen is kitűnően helytálló csoportok népdalcsokrokkal, a nagykórus a soproni minősítő verseny produkciójának részletével szerepelt Perlakiné Vigh Valéria vezetésével.

Az iskolai, városi, megyei versenyek mese- és versmondói Borsosné Varga Ágnes, Márkus Rita, Veressné Medics Ágnes, a színjátszók Gerencsérné Pungor Zsuzsanna felkészítésével az irodalom iránti fogékonyságukról adtak tanúbizonyságot mindkét előadáson.

Idén a ritmikus sportgimnasztikát tanuló alsósok is bemutatkoztak Meretei-Simon Beáta vezetésével.

A hetedikesek balettprodukciójával kezdődött a második előadás. Őket követték a negyedikesek, akik idén a balett (Stefán Gábor) mellett már társastáncot (Kuzma Péter) is tanultak. Az elegáns történelmi táncokat a felsős évfolyamokon Kuzma Péter tanította be.

A nyolcadikosok nemcsak balettszólistáikkal, a bécsi keringővel, a rumbával, hanem a délutánt záró osztályprodukciójukkal is kiemelkedő színvonalon képviselték iskolánkat.

Az előadásokról készült képek az idei tanév „terméséből” adnak ízelítőt.