Éneklő Ifjúság

Nagyon régen volt alkalom arra, hogy iskolánk kórusa részt vehessen a régi hagyományokkal rendelkező Éneklő Ifjúság kórushangversenyen.  2018. május 18-án Sopronban csatlakozhattunk a rendezvényhez, ahol 7 általános és középiskolás kórus mutatta be műsorát. A KÓTA képviseletében háromtagú zsűri értékelte a produkciókat, Popper Ágnes , Pálfalvi A. János és Salzer Géza személyében.

Műsorunk a következő volt:

1. Zalai népdalcsokor (A novai…, Átimennék…, Rika, rika…)

2. Jubilate, servite – kánon (Jacques Berthier)

3. Greg Gilpin: Kyrie

4. Uns’re kleine Nachtmusic – Egy kis éji zene, Mozart után szabadon (szöveg: Perlakiné Vigh Valéria)

Zongorán kísért Szitás Zsófia, 8. osztályos tanuló.

Nagy izgalommal vártuk a zsűri döntését, vajon hogyan értékelik kórusunkat. A kapott minősítés végül minden várakozásunkat felülmúlta. Az Ady iskola nagykórusa „arany diplomával + országos dicséret” minősítést kapott. Örömünket ujjongva adtuk a közönség tudtára, s boldogan indultunk vissza Zalaegerszegre.

Zalaegerszeg, 2018. május 18.

Perlakiné Vigh Valéria

kórusvezető