Kirándulás Kárpátalján

Az Ady iskola diákjai március végén 5 napos kiránduláson vettek részt Kárpátalján a Határtalanul! pályázat keretében. A pályázat célja a magyar-magyar kapcsolatok erősítésén túl az is, hogy a magyar fiatalok megismerkedhessenek történelmünk határon kívül rekedt helyszíneivel.

A tartalmas programban középpontjában Zalaegerszeg testvérvárosa, Beregszász állt, de a diákok 3 napon át kirándultak és megtekintették többek között Munkács, Ungvár és Huszt várát, az Árpád-vonal bunkereit és Csetfalva gyönyörű templomait. Koszorút helyeztek el Szolyvai-emlékparkban és a Honfoglalási Emlékműnél a Vereckei-hágón.

A diákok számára talán a legizgalmasabb mégis az volt, hogy az egyik napon együtt kirándulhattak a Beregszászi 4. számú Kossuth Lajos Középiskola hetedikes diákjaival.

Az iskola továbbra is szeretné kihasználni a pályázat nyújtotta lehetőségeket. A következő évben a hetedik évfolyam Erdélybe indul.